15. června 2018 • 12:06

Spor o protézy. Beznohému běžci z Odložilova memoriálu vymazali čas

Autor:
TOP VIDEA
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
Generální manažer Plzně Šádek: Příchod Buchy jsme nezvažovali ani minutu Generální manažer Plzně Šádek: Příchod Buchy jsme nezvažovali ani minutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký beznohý běžec Blake Leeper přišel o svůj výkon, který zaběhl minulý týden na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce. Leeper tam sice vyhrál čtvrtku v parádním čase 44,42 sekundy. IAAF však vyzvala pořadatele, aby jeho čas vymazal z výsledků, protože jeho protézy odporují pravidlům.Leeper, stříbrný medailista z čtvrtky a bronzový medailista z dvoustovky z paralympiády 2012 v Londýně, závodí v kategorii T43, stejně jako někdejší paralympijská superstar Oscar Pistorius. Minulé pondělí na Odložilově memoriálu Leeper vyhrál ve vynikajícím čase, kterým o víc než sekundu porazil českého šampiona Pavla Masláka a o 97 setin sekundy překonal nejlepší Pistoriův výkon. IAAF však poté vyzvala organizátory, aby Leeperův výkon vymazala z výsledkové listiny. Jeho protézy totiž neodpovídají pravidlům mezinárodního paralympijského výboru.

„V souladu s pravidlem IAAF 132.3 (b) musí být jeho výsledky vedeny zcela odděleně od ostatních atletů ve stejném závodě,“ uvedla IAAF.

Mezinárodní atletická federace odmítla Leeperův výkon zařadit do svých statistických databází a uložila pořadatelům Odložilova memoriálu, aby jeho výsledek vymazali z výsledkové listiny.

„Jeho výsledek bude uveden informativně pod čarou. Oficiálně se čas nebude počítat,“ vysvětlil ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Ke změně už došlo, Leeperovo jméno v oficiálních výsledcích chybí, vítězem se tak stal Maslák.

Detail protéz amerického běžce Blakea Leepera
Detail protéz amerického běžce Blakea Leepera

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze