15. června 2018 • 12:06

Spor o protézy. Beznohému běžci z Odložilova memoriálu vymazali čas

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký beznohý běžec Blake Leeper přišel o svůj výkon, který zaběhl minulý týden na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce. Leeper tam sice vyhrál čtvrtku v parádním čase 44,42 sekundy. IAAF však vyzvala pořadatele, aby jeho čas vymazal z výsledků, protože jeho protézy odporují pravidlům.Leeper, stříbrný medailista z čtvrtky a bronzový medailista z dvoustovky z paralympiády 2012 v Londýně, závodí v kategorii T43, stejně jako někdejší paralympijská superstar Oscar Pistorius. Minulé pondělí na Odložilově memoriálu Leeper vyhrál ve vynikajícím čase, kterým o víc než sekundu porazil českého šampiona Pavla Masláka a o 97 setin sekundy překonal nejlepší Pistoriův výkon. IAAF však poté vyzvala organizátory, aby Leeperův výkon vymazala z výsledkové listiny. Jeho protézy totiž neodpovídají pravidlům mezinárodního paralympijského výboru.

„V souladu s pravidlem IAAF 132.3 (b) musí být jeho výsledky vedeny zcela odděleně od ostatních atletů ve stejném závodě,“ uvedla IAAF.

Mezinárodní atletická federace odmítla Leeperův výkon zařadit do svých statistických databází a uložila pořadatelům Odložilova memoriálu, aby jeho výsledek vymazali z výsledkové listiny.

„Jeho výsledek bude uveden informativně pod čarou. Oficiálně se čas nebude počítat,“ vysvětlil ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Ke změně už došlo, Leeperovo jméno v oficiálních výsledcích chybí, vítězem se tak stal Maslák.

Detail protéz amerického běžce Blakea Leepera
Detail protéz amerického běžce Blakea Leepera

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze