Spor o protézy. Beznohému běžci z Odložilova memoriálu vymazali čas | iSport.cz
15. června 2018 • 12:06

Spor o protézy. Beznohému běžci z Odložilova memoriálu vymazali čas

Autor:
TOP VIDEA
Velký slávistický večer, sešívaní rozdrtili Genk 4:1! Limberský potopil Plzeň Velký slávistický večer, sešívaní rozdrtili Genk 4:1! Limberský potopil Plzeň
Dva Poláci na UFC v Praze: Znají Vémolu? A kdo je podle nich nejlepší Čech? Dva Poláci na UFC v Praze: Znají Vémolu? A kdo je podle nich nejlepší Čech?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký beznohý běžec Blake Leeper přišel o svůj výkon, který zaběhl minulý týden na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce. Leeper tam sice vyhrál čtvrtku v parádním čase 44,42 sekundy. IAAF však vyzvala pořadatele, aby jeho čas vymazal z výsledků, protože jeho protézy odporují pravidlům.Leeper, stříbrný medailista z čtvrtky a bronzový medailista z dvoustovky z paralympiády 2012 v Londýně, závodí v kategorii T43, stejně jako někdejší paralympijská superstar Oscar Pistorius. Minulé pondělí na Odložilově memoriálu Leeper vyhrál ve vynikajícím čase, kterým o víc než sekundu porazil českého šampiona Pavla Masláka a o 97 setin sekundy překonal nejlepší Pistoriův výkon. IAAF však poté vyzvala organizátory, aby Leeperův výkon vymazala z výsledkové listiny. Jeho protézy totiž neodpovídají pravidlům mezinárodního paralympijského výboru.

„V souladu s pravidlem IAAF 132.3 (b) musí být jeho výsledky vedeny zcela odděleně od ostatních atletů ve stejném závodě,“ uvedla IAAF.

Mezinárodní atletická federace odmítla Leeperův výkon zařadit do svých statistických databází a uložila pořadatelům Odložilova memoriálu, aby jeho výsledek vymazali z výsledkové listiny.

„Jeho výsledek bude uveden informativně pod čarou. Oficiálně se čas nebude počítat,“ vysvětlil ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Ke změně už došlo, Leeperovo jméno v oficiálních výsledcích chybí, vítězem se tak stal Maslák.

Američan Blake Leeper porazil v Praze soupeře bez protéz
Američan Blake Leeper porazil v Praze soupeře bez protéz

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud