Češky ztratily s Francií, na mistrovství Evropy prohrály i druhý zápas | iSport.cz
18. června 2021 • 22:53

Češky ztratily s Francií, na mistrovství Evropy prohrály i druhý zápas

0
Hráči z předinternetové doby: Je dobrá nebo špatná střela, ale ani dobrá střela nemusí dopadnout do obroučky
OH naruby: potlesk pro Seemanovou, pochopení pro Bilesovou a kérky s kruhy

České basketbalistky prohrály na mistrovství Evropy i druhé utkání, ve Štrasburku podlehly favorizované domácí Francii 51:71. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka čeká v závěrečném duelu ve skupině D v neděli od 18:00 souboj týmů bez výhry s Chorvatskem o třetí místo a posun do kvalifikace play off.

Nejlepší střelkyní českého celku, který ve čtvrtek podlehl Rusku 69:73, byla se 13 body Kateřina Elhotová. Francouzky táhla s 16 body Sandrine Grudaová.

S Francouzkami, jež v prvním duelu rozdrtily Chorvatsko 105:63, držel český výběr dlouho krok a v první čtvrtině favoritky odskočily jen jednou na šestibodový rozdíl. Na úvod si přenesla z úvodního souboje střeleckou úspěšnost Alena Hanušová, přidaly se Kateřina Elhotová či Veronika Voráčková. V 8. minutě se dočkala prvního koše na turnaji pivotka Julia Reisingerová, která i přesto, že se potýká s nataženým tříslem, opět nastoupila, ale oproti prvnímu duelu začala na střídačce.

Druhou čtvrtinu začala trojkou kapitánka Romana Hejdová, a když proměnila další dvě za sebou v 16. minutě Elhotová, strhla vedení poprvé od samotného úvodu na českou stranu 25:23. Do poločasu Francouzkám zajistila vedení 32:29 teprve druhým úspěšným pokusem domácích z pozice za perimetrem bývalá hráčka USK Praha Valériane Vukosavljevičová.

Po pauze sice srovnala Renáta Březinová, ale Francouzky se dostaly opět do trháku díky dvěma trojkám Marine Johannesové a postupně proti bojujícím Češkám unikly ve 27. minutě poprvé na dvouciferný rozdíl, který po šňůře 8:0 narostl až na 16 bodů.

Osmibodovou sérií sice Svitkův tým na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny zkorigoval na 44:52, ale Francouzky žádné drama nepřipustily. Ve finiši za podpory fanoušků v hale Rhénus Sport si hlídaly náskok. K dalšímu snížení náskoku pomohla trojkou hned při svém prvním střídání na turnaji Kristýna Brabencová, přesto Češky prohrály po dalších trefách soupeřek rozdílem 20 bodů.

Mistrovství Evropy basketbalistek ve Francii a Španělsku:

Skupina D (Štrasburk):

Francie - ČR 71:51 (18:14, 32:29, 52:41)

Nejvíce bodů: Grudaová 16, Miyemová 11, Johannesová 10 - Kateřina Elhotová 13, Březinová 11, Voráčková 10. Fauly: 16:18. Trestné hody: 14/13 - 12/8. Trojky: 6:7. Doskoky: 43:35.

0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021