Autor: ČTK, apr
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Kopcovitou devátou etapu Gira d'Italia vyhrál v dešti a chladu portugalský cyklista Ruben Guerreiro. Růžový dres lídra udržel před prvním volným dnem jeho krajan Joao Almeida.

Šestadvacetiletý Guerreiro v náročných podmínkách setřásl zhruba 300 m před cílem ve stoupání v Roccarasu svého španělského soupeře v úniku Jonathana Castrovieja a po 208 km si připsal největší vítězství kariéry. Zároveň se postaral o druhý triumf pro tým EF Pro Cycling na letošním Giru a etapu na slavném italském závodě vyhrál jako druhý Portugalec v historii po Acáciu Da Silvovi v 80. letech.

Z cyklistů z popředí průběžného pořadí zvládl závěrečné stoupání první kategorie nejlépe Nizozemec Wilco Kelderman, jenž dojel osmý s odstupem 1:38 a posunul se z třetího na druhé místo. Almeida v kopci zjevně trpěl, ztratil zhruba čtvrt minuty a před Keldermanem nově vede o 30 sekund.

Po dni volna bude Giro pokračovat v úterý 10. etapou s mírně zvlněným profilem z Lanciana do Tortoreta o délce 177 km.