19. července 2012 • 11:47

Přísahám na život své matky, že bratr nedopoval, křičí Andy Schleck

Autor:
Andy Schleck je o nevinně svého bratra pevně přesvědčený.
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je znechucený z událostí, které se vyrojily. Cyklista Andy Schleck proto ostře vytáhl do boje za čest staršího sourozence Fränka, který měl na Tour de France pozitivní dopingový test na diuretika. To, že si jeho sourozenec nic nevzal, pak vítěz Tour 2010 odpřísáhl na život své matky.Andy Schleck hodlá bránit bratra Fränka do roztrhání těla. Vítěz cyklistické Tour de France 2010 (triumf mu byl přiřknut dodatečně po diskvalifikaci Alberta Contadora) se ostře pustil do obhajoby sourozence, jenž měl 14. července pozitivní dopingový test na diuretikum Xipamide.

Lídr týmu RadioShack byl následně stájí odvolán ze závodu. Navíc hned požádal o analýzu B-vzorku a přišel s teorií, že ho někdo otrávil.

To hodlá potvrdit i Andy, jemuž letos sezonu zničila zlomenina pánve. „Tohle je pro nás velká rána, protože Fränk by nikdy žádnou zakázanou látku nevzal,“ uvedl na adresu staršího bratra v rozhovoru pro lucemburský list Le Quotidien.

„Přísahám na život své matky. Trénujeme spolu celý život a vím, že by to nikdy neudělal. Nyní musíme čekat na B-vzorek, pokud bude pozitivní, jsme připraveni se bránit.“

Schleck dále naznačil, že je naštvaný a zmatený z poměrů v cyklistice. „Bratr byl šokován tím, co se kolem něj v posledních dnech stalo. Jsem z cyklistiky znechucený. Mám tenhle sport radši než cokoliv jiného, ale nyní je to pro mě a mou rodinu opravdu těžké období.“

Připomenul tak problémy v týmu RadioShack. Manažer Johan Bruyneel totiž dvojici lucemburských sourozenců podle některých zdrojů dluží půl milionu eur.

Vedle toho je vyšetřován v souvislosti s údajným dopingem legendy Lance Armstronga. Navíc Schlecky letos otevřeně kritizoval za špatné výkony. Kvůli těmto souvislostem tým svého lídra vůbec nepodržel.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze