1. ledna 2021 • 18:50

Dominance! Van der Poel vyhrál novoroční cyklokros v Baalu už počtvrté

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Úřadující dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel vstoupil do nového roku symbolicky vítězstvím. Pětadvacetiletý Nizozemec dnes vyhrál počtvrté za sebou Grand Prix Svena Nijse v belgickém Baalu a připsal si šestý triumf v sezoně, kterou zahájil v polovině prosince.

Van der Poel porazil o osm sekund domácího Wouta Van Aerta, svého velkého rivala z terénu i silnice a také trojnásobného mistra světa. Třetí skončil s půlminutovým odstupem Brit Thomas Pidcock.

Univerzál Van der Poel, jenž slaví úspěchy i na horských a silničních kolech, před dvěma dny vyhrál také poslední cyklokrosový závod roku 2020 v Bredene. V neděli bude z pozice největšího favorita usilovat o další vítězství na Světovém poháru v nizozemském Hulstu.