Sagan podruhé v sezoně kraloval. Ovládl první etapu generálky na Giro

Slovenský cyklista Peter Sagan se radoval z druhé výhry v sezoně
Peter Sagan si pro etapové vítězství dojel při hromadném spurtu
Jeden z nejlepších cyklistů současnosti Peter Sagan
Vlčí smečka klasikám vládla
Richard Carapaz byl na monumentu Lutych - Bastogne - Lutych diskvalifikován kvůli nebezpečné pozici ve sjezdu
Richard Carapaz byl na monumentu Lutych - Bastogne - Lutych diskvalifikován kvůli nebezpečné pozici ve sjezdu
Richard Carapaz byl na monumentu Lutych - Bastogne - Lutych diskvalifikován kvůli nebezpečné pozici ve sjezdu
17
Fotogalerie
ČTK, adl
Cyklistika
Začít diskusi (0)

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdil v závěru první etapy závodu Kolem Romandie spurterské kvality a připsal si druhé prvenství v sezoně. V čele průběžného pořadí generálky na Giro d'Italia zůstal vítěz středečního časovkářského prologu Rohan Dennis z Austrálie.

Hlavní peloton zlikvidoval v posledních dvou stoupáních pokusy o únik a na mokru se odehrál hromadný spurt. Trojnásobný mistr světa Sagan předčil v závěru 168,1 km dlouhé trasy z Aigle do Martigny Itala Sonnyho Colbrelliho, třetí skončil Patrick Bevin z Nového Zélandu.

Dennis dál vede o devět sekund před stájovými kolegy z týmu Ineos Geraintem Thomasem a Richiem Portem. Český časovkářský šampion Josef Černý, který v prologu obsadil sedmnácté místo, ve středu nabral manko 10:36 minuty a propadl se o 100 příček. Jan Hirt dojel se ztrátou 3:34 a v průběžném je na 106. pozici.

Ve čtvrtek peloton čeká 165,7 km dlouhá trasa s pěti horskými prémiemi druhé kategorie a jedním stoupáním třetí kategorie.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) - 1. etapa (168,1 km):

1. P. Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 4:12:40, 2. Colbrelli (It./Bahrajn Victorious), 3. Bevin (N. Zél./Israel Start-Up Nation), 4. Pasqualon (It./Intermarché-Wanty-Gobert), 5. Covi (It./SAE Team Emirates), 6. Cort (Dán./EF Education-Nippo) všichni stejný čas, ...107. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -3:34, 121. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -10:36.

Průběžné pořadí: 1. Dennis (Austr./Ineos Grenadiers) 4:18:06, 2. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers), 3. Porte (Austr./Ineos Grenadiers) oba -9, 4. Cavagna (Fr./Deceuninck-Quick Step) -11, 5. P. Sagan -12, 6. Tratnik (Slovin./Bahrajn Victorious) -13, ...106. Hirt -4:27, 117. Černý -10:54.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů