17. prosince 2021 • 14:39

Senzace byla blízko, jediný Čech na MS v šipkách ale po boji končí

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH z MS: Norsko - Česko 1:4. Další Pasta show! Trefil se i Vrána
Karlos Vémola po výhře nad Marpem: o pravidlech, průběhu, reakcích a dalších plánech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí hrací den šipkařského mistrovství světa otevřel zápas jediného českého zástupce na šampionátu PDC. Roman Benecký do druhého kola nepostoupil, s Angličanem Ryanem Joycem prohrál po velkém boji 2:3 na sety a dál tak jde světová 38. „I když jsem prohrál, tak jsem spokojený s tím, co jsem tam předvedl. Až na pár chyb, které beru jako nováčkovskou daň," uvedl po zápase Benecký. Ve finále východoevropské kvalifikace si poradil s Karlem Sedláčkem (6:2) a mohl se radovat z postupu na mistrovství světa. Pro jedenadvacetiletého Romana Beneckého šlo o první účast na šampionátu v londýnském Alexandra Palace.

Areálem se rozezněl hit Hey Ya od skupiny Outkast a „Beny“ se vydal na pódium k souboji s Ryanem Joycem, který nastoupil hned vzápětí. Šestatřicetiletý Angličan si po roce znovu zopakoval v prvním kole souboj s českým šipkařem. Na loňském MS totiž přešel po dramatické bitvě přes „Zlého Káju“ 3:2 na sety.

Vítězně začal i proti Beneckému. Ačkoliv český hráč díky vyhranému rozhozu na střed do zápasu začínal, získal ho 3:0 na legy Joyce.

Také čtvrtou hru zápasu, první v druhém setu, ovládl Angličan, až následně se podařilo uzavřít leg také Beneckému, když trefil dvojnásobek 16. Následující dvě hry, byť v nich hodil Čech dvě 180, uzmul Joyce a zvýšil vedení na 2:0 na sety.

V úvodu třetí sady Benecký těsně minul double 20, zasáhl double 1, a Joyce následně uzavřel 114. V další hře se ale Angličan protrápil na dvojnásobcích a Benecký srovnal, aby pak ziskem dalších dvou legů ukořistil celý set.

Stejně jako v předchozích případech, tak i ve čtvrté sadě vyhrál první hru Joyce, ale Benecký dál bojoval a ve zbytku setu to byl on, kdo zavíral a vyhrál ho 3:1.

Postupujícího tak určila až pátá sada. Do té vykročil poprvé v utkání lépe jedenadvacetiletý Čech, když uzavřel double 20. V další hře měl Benecký šanci na double 4, ale netrefil a Joyce srovnal. Drama pokračovalo dál. Hráči si podrželi svá podání a duel dospěl do úplně posledního pátého rozhodujícího legu. V něm byl šťastnější Angličan a po trefeném dvojnásobku desítky se mohl radovat z vydřeného postupu.

„Mistrovství pro mě bohužel skončilo v prvním kole, ale určitě to byla cenná zkušenost... I když jsem prohrál, tak jsem spokojený s tím, co jsem tam předvedl. Až na pár chyb, které beru jako nováčkovskou daň,“ zhodnotil na svém Facebooku účast na MS Benecký. 

Výsledek MS v šipkách
Ryan Joyce – Roman Benecký 3:2 (3:0, 3:1, 1:3, 1:3, 3:2)

Roman Benecký na MS bojoval, Ryanu Joycovi ale podlehl 2:3 na sety
Roman Benecký na MS bojoval, Ryanu Joycovi ale podlehl 2:3 na sety

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud