Martin Hašek
19. října 2019 • 15:03

Veselice v chatrči! Přidejte se k syndikátu, za nějž běhá vítěz Velké pardubické

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V KURZU: Plzeň ukáže, kdo je pán. Bolka v Edenu nepropadne a radost Kováče?
Perfektní Mrázek! Český gólman vychytal střelce Anaheimu a po téměř třech letech si připsal čisté konto v NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je unikátní příležitost. Úspěšná stáj Dostihový klub iSport-Váňa se chystá ve velkém oslavit triumf hnědáka Theophila ve Velké pardubické a zároveň shání nové členy ve snaze rozšířit možnosti klubu. Když se k největšímu českému syndikátu připojíte, můžete se hned 16. listopadu vítězné párty zúčastnit.V okolí stájí dostihového trenéra Josefa Váni se už týden zažívá pohádkový úspěch nezbedného koníka Theophila, z něhož se po dlouholeté trpělivé péči stal vítěz slavné Velké pardubické.

Děvčata od koní vyzdobila vrata stájí v Bohuslavi, kde je šampion doma, barevnými balonky a oslavnými transparenty se jmény všech pardubických reprezentantů, ozdobených srdíčky. Šéf Váňa s manželkou Pavlou, která si s Theophilem nejvíc užila, i žokejem Josefem Bartošem byli oslaveni na ceremoniálu v nedaleké Chyši, kde Váňovi bydlí.

A nakonec se vítězný kůň Theophilos po krátkém pobytu u tréninkové dráhy v Mlýncích vrátil do svého oblíbeného boxu v Bohuslavi. V druhé části Váňových stájí přes les má svůj chlívek. A to doslova, protože v něm kdysi bydlívala kravka a stál tu stroj na výrobu másla.

„Milionář z chatrče,“ jak s úsměvem poznamenala Pavla Váňová.

Je sice doma ve skromném chlívku, od neděle je to však šampion Velké pardubické, který udělal radost víc než sto členům nejrozšířenějšího syndikátu v zemi Dostihový klub iSport-Váňa. A teď už jich je mnohem víc. Během několika dní se na příští sezonu přihlásilo už devadesát nových zájemců.

Klub ale stále vítá další zájemce. Počet členů není nijak omezen. Naopak, čím více peněz se do společného fondu vybere, tím větší bude mít stáj možnosti.

„Jestli to tak bude, to bychom třeba nabídli dva koně. Theo se může zranit, může se stát něco v práci, tak aby 300 lidí nečekalo na něco zbytečně. Pro takový syndikát by mělo být víc koní,“ říká Pavla Váňová.

Noví zájemci se mohou hlásit na klubových stránkách www.dkfans.cz. Členství pro sezonu 2020 stojí 2000 korun pro jednotlivce, 2500 korun pro pár a 3500 pro rodinu (2 dospělí, 2 děti). Kdo se přihlásí, může se už v sobotu 16. listopadu zúčastnit slavnostního zakončení sezony. To začne setkáním s Theophilem ve stájích, potom se syndikátníci přesunou do budovy Sokola Chyše u fotbalového hřiště na párty.

„Opečeme prase a bude to!“ říká tradičně po svém principál Váňa.

CO JE STÁJ DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT-VÁŇA

Největší dostihový syndikát v Česku, který v letošní sezoně sdružoval přes 100 členů, v příštím roce se dá očekávat nárůst členů minimálně na dvojnásobek. Stáj je registrovaná u Jockey clubu a už od sezony 2016 za ni běhá hnědák Theophilos, od neděle vítěz Velké pardubické.

JAK SE PŘIHLÁSIT

Můžete se přidat na stránkách www.dkfans.cz. Členství na příští sezonu činí 2000 korun pro jednotlivce, 2500 pro pár a 3500 pro rodinu.

Přidejte se také k syndikátu
Přidejte se také k syndikátu

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud