6. března 2023 • 12:56

Tatran Střešovice pomáhá! Florbalový turnaj vynesl nemocnici čtvrt milionu

Autor: ok
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
Top Radegast HITY čtvrtfinále: Bek když tě nevidí, může si jít kopat hrob, říká Duda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl to být benefiční florbalový turnaj, který vynese pár desítek tisíc pro Ústřední vojenskou nemocnici. Nakonec se však v pražských Střešovicích sešlo 25 týmů, na dvě stovky sportu chtivých lidí. Akce konaná na podporu péče o seniory v ÚVN vynesla skvělých 250 tisíc korun! „Do budoucna jsme si laťku nastavili hodně vysoko,“ usmívá se generální manažer pořadatelského klubu Tatran Střešovice Jakub Menhart.„Přemýšleli jsme, jakou udělat akci, abychom podpořili komunitní život na Praze 6 a Praze 17. Chtěli jsme vymyslet něco pro dobrou věc. Proto dávalo smysl spojení v ÚVN, která sídlí kousek od nás. Oslovili jsme je, oni souhlasili,“ popisuje prvotní myšlenku na uspořádání akce Jakub Menhart.

Oslovili několik partnerských i dalších firem. Zájem však předčil jakákoli očekávání. Na podporu péče o seniory, konkrétně na zajištění kurzů smyslové aktivizace pro zaměstnance oddělení následné péče ÚVN bylo vybráno 250 tisíc korun.

„Vybraná částka opravdu naprosto předčila naše očekávání. Když jsme akci plánovali, doufali jsme v padesát tisíc. Sen bylo sto tisíc. Čtvrt milionu je naprostá paráda, něco takového jsme si ani nepředstavili. Zájem o turnaj nás ohromil. Představilo se tu 25 týmů z 19 různých firem. Jsme strašně rádi, že to takhle vyšlo. Byl to první ročník, strašně rádi na něj navážeme i v budoucnu. Laťku máme ale nastavenou hodně vysoko,“ říká Menhart.

Do sportovní haly ve Střešovicích se sjelo na dvě stovky sportovců, kteří pomohli dobré věci. „Máme rádi sport, máme rádi florbal. Když jsme se o turnaji dozvěděli, řekli jsme si, jaký je to super nápad. Myšlenka je skvělá. Sešli se firmy, které chtějí pomoct. Překvapilo nás, jak moc jich nakonec je,“ přiznává Janek Hruška z firmy Casale Project.

„Přispět na dobrou věc, k tomu utužit kolektiv a hýbat se. To je parádní spojení. Je krásné, kolik se tu sešlo lidí. Bylo by skvělé, kdyby se z turnaje stala tradice a pokračoval i v dalších letech,“ přidává Jakub Kovařík z Pražské vodohospodářské společnosti.

Akce se zúčastnil například i tým osobností Real Top Praha s Jakubem Kohákem, Robertem Zárubou, Kamilem Střihavkou nebo Alexandrem Salákem. Turnaj nakonec vyhrál tým složený ze zaměstnanců ÚVN, který ve vyrovnaném finále těsně přetlačil tým Klubu sportovních novinářů.

 

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.

Články odjinud


Články odjinud