Michal Koštuřík
15. ledna 2018 • 09:50

Brückner by to nezvládl. Házenkáři bydlí na konci světa, ale je tu šrumec

TOP VIDEA
FAKTA MS: (Huri)Kane vystřílel výhru Anglie, Lukaku pomohl dvěma góly Belgii FAKTA MS: (Huri)Kane vystřílel výhru Anglie, Lukaku pomohl dvěma góly Belgii
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z CHORVATSKA | Přes noc lehce nasněžilo. Ano, i v Chorvatsku sněží... Je deset dopoledne a teploměr v autě ukazuje jeden stupeň pod nulou. Míň než v Česku. Stoupám serpentinami kamsi nahoru a už chápu, proč se některým českým házenkářům čtyřicetiminutová cesta z hotelu do haly ve Varaždínu, kde je na EURO dnes čeká druhý soupeř Dánsko, zajídá. Chvílemi jako bych projížděl alpskými horskými průsmyky. Ještě jedna ostrá zatáčka – a konečně cíl.Hotel Spy Golfer – Life Class Terme Sveti Martin. Tak se jmenuje útočiště házenkářské reprezentace na EURO. Leží na konci vesničky, pod lesem. Ale s tichem a klidem nepočítejte. Ve vestibulu to hučí jako na indickém trhu. V kavárně hned za vstupními dveřmi posedávají u ranního kafíčka Španělé, kteří o den dřív vypráskali Čechy. Poznávám křídla Solého, Belaguera, je tam i obranář Guardiola.

Kolem procházejí obři v maďarských soupravách. S nimi si to národní tým rozdá ve středu o postup ze skupiny. Jen zástupce Dánska, třetího účastníka skupiny D, není vidět. Možná mají zrovna taktickou poradu. Ta česká začíná za půl hodiny.

Hotel Spy Golfer se stal útočištěm českých házenkářů na ME v Chorvatsku
Hotel Spy Golfer se stal útočištěm českých házenkářů na ME v Chorvatsku

Jinak kolem pobíhají děti. Jedna holčička tahá na vodítku pejska, který ji nechce poslouchat. Za hráči dorazili známí, u kadeřnictví se vybavuje spojka Jan Landa. Lidé se mezi sebou proplétají, prostě trošku blázinec.

Fotbalový trenér Karel Brückner by se z toho okamžitě osypal a žádal vystěhování svého týmu. „Neuvěřitelný,“ usměje se frmolu Roman Bečvář. „Člověk přijde na snídani a musí chvíli čekat. Říká si, co se děje. Nevím, kdo všechno tady bydlí. Jestli i fanoušci. V okolí není skoro nic, ale úroveň hotelu je super. Máme vše, co potřebujeme,“ dodává.

Házenkáři jsou v pohodě. Je normální, že na vrcholné akci okupují s konkurenty jeden hotel. „Jediná nepříjemnost tohoto mistrovství je dojíždění do haly,“ podotkne brankář Martin Galia. I to se v neděli podařilo částečně vyřešit. Tréninkové jednotky odteď absolvuje tým ve skromné tělocvičně vesnice Mursko Središče, kam je to busem čtvrt hodinky. Jezdí tam i soupeři. „Hřiště má potřebné rozměry, takže žádný problém. Stačí nám to,“ uvedl kouč Daniel Kubeš.

Na dnešní večerní bitvu s Dánskem však bude potřeba absolvovat padesátikilometrovou štrapáci serpentinami do Varaždínu.

Zápas Česko - Dánsko (20.30) sledujte ONLINE zde »

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze