Michal Koštuřík
15. ledna 2018 • 09:50

Brückner by to nezvládl. Házenkáři bydlí na konci světa, ale je tu šrumec

TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z CHORVATSKA | Přes noc lehce nasněžilo. Ano, i v Chorvatsku sněží... Je deset dopoledne a teploměr v autě ukazuje jeden stupeň pod nulou. Míň než v Česku. Stoupám serpentinami kamsi nahoru a už chápu, proč se některým českým házenkářům čtyřicetiminutová cesta z hotelu do haly ve Varaždínu, kde je na EURO dnes čeká druhý soupeř Dánsko, zajídá. Chvílemi jako bych projížděl alpskými horskými průsmyky. Ještě jedna ostrá zatáčka – a konečně cíl.Hotel Spy Golfer – Life Class Terme Sveti Martin. Tak se jmenuje útočiště házenkářské reprezentace na EURO. Leží na konci vesničky, pod lesem. Ale s tichem a klidem nepočítejte. Ve vestibulu to hučí jako na indickém trhu. V kavárně hned za vstupními dveřmi posedávají u ranního kafíčka Španělé, kteří o den dřív vypráskali Čechy. Poznávám křídla Solého, Belaguera, je tam i obranář Guardiola.

Kolem procházejí obři v maďarských soupravách. S nimi si to národní tým rozdá ve středu o postup ze skupiny. Jen zástupce Dánska, třetího účastníka skupiny D, není vidět. Možná mají zrovna taktickou poradu. Ta česká začíná za půl hodiny.

Hotel Spy Golfer se stal útočištěm českých házenkářů na ME v Chorvatsku
Hotel Spy Golfer se stal útočištěm českých házenkářů na ME v Chorvatsku

Jinak kolem pobíhají děti. Jedna holčička tahá na vodítku pejska, který ji nechce poslouchat. Za hráči dorazili známí, u kadeřnictví se vybavuje spojka Jan Landa. Lidé se mezi sebou proplétají, prostě trošku blázinec.

Fotbalový trenér Karel Brückner by se z toho okamžitě osypal a žádal vystěhování svého týmu. „Neuvěřitelný,“ usměje se frmolu Roman Bečvář. „Člověk přijde na snídani a musí chvíli čekat. Říká si, co se děje. Nevím, kdo všechno tady bydlí. Jestli i fanoušci. V okolí není skoro nic, ale úroveň hotelu je super. Máme vše, co potřebujeme,“ dodává.

Házenkáři jsou v pohodě. Je normální, že na vrcholné akci okupují s konkurenty jeden hotel. „Jediná nepříjemnost tohoto mistrovství je dojíždění do haly,“ podotkne brankář Martin Galia. I to se v neděli podařilo částečně vyřešit. Tréninkové jednotky odteď absolvuje tým ve skromné tělocvičně vesnice Mursko Središče, kam je to busem čtvrt hodinky. Jezdí tam i soupeři. „Hřiště má potřebné rozměry, takže žádný problém. Stačí nám to,“ uvedl kouč Daniel Kubeš.

Na dnešní večerní bitvu s Dánskem však bude potřeba absolvovat padesátikilometrovou štrapáci serpentinami do Varaždínu.

Zápas Česko - Dánsko (20.30) sledujte ONLINE zde »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze