Michal Martínek o UFC: Neustál jsem to psychicky. Co řekl Vémola i Reinders? | iSport.cz
1. srpna 2019 • 11:25

Martínek boj o UFC neustál psychicky: MMA je krásný i pěkná ku***

Autor: ON, ms
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

"Přijímací zkouška" do nejprestižnější MMA organizace nevyšla. Donedávna neporažený šampion Oktagonu Michal Martínek prohrál v show Dana White's Tuesday Night Contender Series s Rodrigem Nascimentem Ferreirou už v prvním kole na škrcení. „Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe,“ zhodnotil prohru zklamaný bijec.Dveře do vysněné UFC si možná nezavřel nadobro. Zkratku přes show jejího prezidenta Dany Whita, který v ní hledá nové talenty, ale nevyužil. Michal Martínek musel poprvé skousnout porážku. Ta přišla v doposud nejdůležitějším duelu jeho kariéry. Brazilský soupeř, jenž ukončil zatím všechny své profesionální zápasy před limitem, byl nad jeho síly.

„Chtěl jsem udělat dobrej zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe,“ litoval Martínek. „Absolutně jsem ten duel neustál psychicky. Je to samozřejmě obrovská zkušenost, ale taky zklamání. Dal jsem do přípravy úplně všechno, půl roku jsem trénoval jako blázen. Nevadí mi prohra, v životě jsem prohrál milionkrát, vadí mi, že jsem všechny zklamal. V tom je ten sport krásnej i pěkná ku***.“

To, že psychika udělala své, poznal i Karlos Vémola, který zápas krajana a kamaráda v show dvě hodiny po půlnoci sledoval a fandil mu, ač ho brzy ráno čekala cesta na Slovensko.

„Je to škoda. Bylo vidět, jak strašně pracujou nervy, a to rozhodlo. Znám Michala dlouho a připravoval jsem se s ním mnohokrát. V tomto zápase předvedl chyby, které vím, že na tréninku nedělá,“ zhodnotil duel, jenž skončil krátce po třech minutách, český Terminátor. „Ať už začneme u toho strhu, který nebyl pořádně chycený. Potom byl několikrát u pletiva a nesnažil se na něj dostat, spíš se otáčel od klece a zvedal se. U toho arm trianglu mohl vytáhnout ruku za hlavu, ale i když to Brazilec utáhnul, tak Martínek tam měl volnou nohu, kterou si mohl chytit, což je základní obrana, kterou zná,“ popisoval Vémola.

Český bojovník těžké váhy přitom opravdu nezačal špatně. V úvodu střetnutí vyslal dva nebezpečné kopy, poté ustál tvrdé koleno. Ukázal, že ani hmotnostní deficit mu nevadí, když soupeře výborně kontroloval na pletivu. Následně však nezvládl strh na zem a skončil pod rivalem, který mohl využít letitých zkušeností z brazilského jiu jitsu. Martínek ještě chvíli odolával, Brazilec si ale našel pozici a přes ruku českého bijce začal utahovat škrcení, které skončilo odklepáním.

„Michal je rozhodně lepší zápasník, než předvedl v tomto zápase. Soupeř nějak extra dominantní nebyl, ale našlo se tam pár chybiček. Tady je vidět, že ve světovém MMA může každá chyba rozhodnout zápas. Je to strašná škoda, mrzí mě to,“ dodal Vémola.

O budoucnosti šampiona organizace Oktagon MMA se tak dá pouze spekulovat, nejspíš jej čeká obhajoba titulu na domácí půdě, do té doby si podle svých slov dá pauzu. K další šanci předvést se v kleci nejznámější světové ligy se bude muset propracovat.

Tuzemská scéna má tak i nadále v UFC pouze jedinou zástupkyni – Lucii Pudilovou, kterou v sobotu v Newarku čeká Antonina Ševčenková.

Očima experta: Vyjde z toho silnější a lepší

„Každý, kdo sleduje Michalovy zápasy, musel vidět, že mu tenhle zápas absolutně nesedl. Hodně se na jeho výkonu podepsalo, že zápasil poprvé venku, v cizím prostředí, kde vše funguje trochu jinak. A hned pod drobnohledem hvězd, na které většina z nás kouká akorát v televizi. Michal chtěl za každou cenu jim a hlavně českým a slovenským fanouškům předvést skvělý výkon, a to ho svázalo natolik, že vůbec neukázal, čeho je schopný. Kdo tohle nikdy nezažil, tak asi nemůže pochopit, jak velký tlak to dokáže na bojovníka vytvořit. Každopádně věřím, že tuhle zkušenost Michal v hlavě zpracuje a že to z něj udělá ještě silnějšího a lepšího bojovníka.“

André Reinders, trenér Michala Martínka

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud