Ondřej Němec
23. srpna 2020 • 12:42

Pekelná bitva, a veterán je zpět! Osmatřicetiletý Edgar chce do top 5

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mdlá Slavia bez energie, Ewerton netahá dozadu. Co nový Liberec a Radovo drama?
PRVNÍ DOJEM: Sparta je syrová a opatrná s oporami. Na Shamrocku to bude bolet
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkušenosti slavily úspěch. Američan Frankie Edgar, bývalý šampion lehké váhy, dokázal dnes ráno na akci UFC on ESPN 15 v Las Vegas zdolat pětku bantamové divize. Brazilec Pedro Munhoz se však nenechal porazit snadno. Zápas rozhodli rozhodčí. „Myslím, že nebe je můj limit,“ radoval se vítěz, který byl považován za outsidera bitvy.Nezmar Edgar. Když osmatřicetiletý Američan Frankie Edgar přestoupil do bantamové divize, považovali to mnozí fanoušci za bláhové. Měli za to, že je exšampion lehké váhy (pás držel v roce 2010) už za zenitem a nemá šanci uspět. Nicméně povedlo se. Dnes ráno nastoupil na UFC on ESPN 15 a zdolal na body Pedra Munhoze, pětku bantamu. Nutno podotknout, že jeden ze tří rozhodčích přisoudil výhru právě Brazilci.

„Je fajn být na vítězné straně. Byl to pekelnej souboj,“ radoval se vítěz, který nastupuje v profi kleci už patnáct let. „Slýchal jsem hodně štěků, že už jsem starý, pomalý… Rozhodně jsem dokázal, že jsou to nesmysly. Byl (Munhoz) číslem pět, a tohle by mě mohlo postavit přímo do top pětky. Dokázal jsem, že můžu bojovat s nejlepšími i ve věku třiceti osmi let,“ vzkázal kritikům.

Frankie Edgar zasadil Pedru Munhozovi několik tvrdých úderů
Frankie Edgar zasadil Pedru Munhozovi několik tvrdých úderů

Rozhodnutí bylo sice těsné, Edgar si triumf ale rozhodně zasloužil. Ač byl o pět let mladší Brazilec hned od první vteřiny agresivnější, byl to právě on, kdo začal jako první krvácet. A to z levého obočí, protože jej zkušenější Američan dokázal skvěle trefovat. Dravost a síla zkrátka na odolného exšampiona nestačily.

„Myslím, že nebe je můj limit. Nevypadal jsem pomale. Pedro je jeden z nejlepších, díky tomuhle jsem se teď stal jedním z nejlepších já. Jsem zpět!“ radoval se Edgar po vyvedené premiéře v bantamové váze, díky níž si může odškrtnout, že se mu podařilo vyhrát zápasy ve třech divizích. Napínavý duel Munhoz vs. Edgar byl navíc vyhlášen zápasem večera.

Munhoz vs. Edgar v číslech 

Pedro Munhoz (Brazil.)

 

Frankie Edgar (USA)

166

trefené údery

135

47 % z 350

z celkového počtu

37 % z 363

     

166

signifikantní údery

135

47 % z 350

z celkového počtu

37 % z 363

     

0

takedowny (strhy)

2

0

pokus o škrcení/páku

0

Pedro Munhoz vs. Frankie Edgar - scorecardsFoto UFC

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud