McGregor urážel i po další porážce. Možná se už nevrátí, tvrdí zápasníci

Extrémně očekávaný souboj, výživné první kolo a hrozivá tečka. Dustin Poirier zvítězil v hlavním duelu galavečera UFC 264 v Las Vegas nad Conorem McGregorem. Ir totiž v závěrečných sekundách úvodního dějství špatně došlápl a zlomil si kotník. „Nevím, jestli po tomhle bude ještě někdy bojovat. Uzdrav se, šampione, tohle je strašné,“ napsal na Twitter bývalý šampion polotěžké váhy Jon Jones.
Žádné usmíření se nekonalo. Zlá krev, která se mezi Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem za posledního půl roku utvořila, přetrvala i po zápase. A nic na tom nezměnil ani fakt, že duel ukončilo zranění. Ir seděl v oktagonu opřený o pletivo, kontroloval svou zlomenou nohu a při tom zasypával Američana salvou urážek.
„Na začátku zápasu, když jsem na něho ukázal, tak jsem zabránil jednomu kopu, při tom mu noha určitě křupla,“ měl jasno Poirier. „Říkal, že mě zabije, že opustím oktagon v rakvi, takhle se nemluví. Takový trasthalk nejde vzít zpátky. Každý, kdo na mě bučí, mi může políbit p*del. Karma není svi*ě, ale zrcadlo. Občas se takové věci dějí, porazil jsem ho.“ dodal naštvaně a pak posměšně parodoval chůzi, kterou se McGregor prezentuje.
„Už jsem mu skoro ustřelil hlavu a ukopl nohu. Ještě není konec!“ řval na oplátku rodák z Dublinu. „Pokud si to budeme muset vyřídit na ulici, vyřídíme to na ulici,“ pokračoval McGregor a začal Poiriera urážet.
Přestože americký ranař v prvním kole dominoval, takový konec dává prostor spekulacím. Dočkáme se ještě čtvrtého zápasu? Většina bojovníků si to nemyslí. „Jaké jsou šance, že ještě Conora někdy uvidíme v boji?“ ptal se například Ben Askren. „Nevím, jestli po tomhle bude ještě někdy zápasit,“ psal Jon Jones.
Český reprezentant Patrik Kincl je ale přesvědčen, že nehledě na zranění by výsledek zůstal stejný. „Souhlasím s Dustinem, když říkal, že noha byla načatá už z lowkicků a rotace do úderů to jen dokončila. Z průběhu zápasu jsem ale přesvědčený, že by Poirier díky kardiu stejně vyhrál,“ hodnotil rodák z Hradce Králové. „Conora to první kolo stálo hodně sil a ještě během zápasového rozhovoru bylo vidět, jak hluboce dýchá.“
Zprávy ze dne 11. července 2021
Těžko si představovat horší konec... Dominantní první kolo ze strany Dustina Poiriera, nechybělo mnoho, aby Conora McGregora ukončil už během něj. Ale takový smolný konec v podobě špatného došlápnutí a zlomeniny kotníku. Conor sice na Američana řval, že ještě není pozdě, ale kdo ví, kdy a jestli vůbec se v oktagonu ještě ukáže. Klobouk dolů před Dustinem, výborný výkon a jeho souboj s Charlesem Oliveirou o titul bude parádní.
„Doctor stoppage, doctor stoppage,“ vykřikuje Conor McGregor. Nechce si připustit, že by měl prohrát technickým knockoutem.

Poslední tip večera - Conor McGregor TKO v 1. kole
Conor McGregor nastupuje do klece. Takhle nažhaveného jsem ho dlouho neviděl!
Conor McGregor pár minut před zápasem
Steven „Wonderboy“ Thompson vs. Gilbert Burns. Střet z nejvyšších pater velterové divize. Američan je známý tím, že je nesmírný gentleman a také skvělý karatista. V zápase s brazilským bijcem je podle sázkových kanceláří favoritem, ale nedivil bych se, kdybychom byli svědky překvapení.
Těžké váhy na scéně. V zápase Taie Tuivasy s Gregem Hardym očekávám další svižný průběh. Nejspíš se nedočkáme ani druhého kola.
Úvodní střet by měl nabídnout jasnou záležitost. Na jedné straně Sean O'Malley, vycházející hvězda, kterou si UFC hýčká a proti němu naprosto neznámý bojovník Kris Moutinho. Američan s bilancí 9-4 debutující pod slavnou americkou ligou. Za mě O'Malley KO v 1. kole.
Střet veteránů uzavře předkartu turnaje UFC 264. Sedmatřicetiletý Carlos Condit se utká s o dva roky mladším Maxem Griffinem, který je - dle mého názoru - právoplatně považován za kurzového favorita.
Nemrkat! Na scénu jde Michel Perreira, asi jediný zápasník na světě, u kterého vás nepřekvapí, když během duelu skočí salto. Šílený způsob boje z něj dělá možná nejzábavnějšího ranaře UFC, jehož souboje můžete sledovat. S Nikem Pricem by si dle mého měl poradít.
„Čaroděj“ Ryan Hall děsí své soupeře pákami na nohy. Proti němu se představí Ilia Topuria, neporažený bojovník, o němž se mluvilo jako o možném soupeři Ľudovíta Kleina. Přestože je Hall outsiderem, mohl by podle mě překvapit a připsat si vítězství.
V zápase Trevina Gilese s Dricusem Du Plessisem těžko hledat favorita. Je pravděpodobné, že duel určitě neskončí na body a kdybych musel vybrat i vítěze, asi bych se přiklonil k Du Plessisovi.
První ženský zápas večera mezi Jennifer Maiaovou a Jessicou Eyeovou. Obě se snažily ukrást titul současné šampionce Valentině Ševčenkové, Brazilka padla na body, Američanka před dvěma lety padla doslova. Po kopu na hlavu ve druhém kole. Myslím, že vyhraje Maiaová na body.
Střední váha - Brad Tavares vs. Omari Akhmedov. Američan v posledním zápase po dlouhé pauze skvěle bránil strhy na zem, hlavní otázkou téhle bitvy je, jestli se mu to podaří i proti Akhmedovovi, který má základy v combat sambu. Myslím si, že ano. Tipuji Tavarese.
- 1
- 2