Rozdány pokuty za běsnění Nurmagomedova. Trestu se nevyhnul ani McGregor | iSport.cz
Tereza Janovská
30. ledna 2019 • 17:15

Rozdány pokuty za běsnění Nurmagomedova. Trestu se nevyhnul ani McGregor

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten zápas doslova obletěl svět. I když ani ne tak samotný zápas, jako jeho naprosto nepochopitelná dohra. Fanoušky dlouho očekávaný souboj mezi Conorem McGregorem a Chabibem Nurmagomedovem skončil ve čtvrtém kole výhrou dagestánského bojovníka, místo oslav svého životního úspěchu však přeskočil pletivo klece a šel se prát. Teď za svůj zkrat bude platit.Král padl, ať žije král. Nebýt té zbytečné a nic neřešící dohry, mluvili by všichni právě o tom. Nurmagomedov předvedl fantastický výkon a ve čtvrtém kole hvězdného Ira uškrtil. Všichni najednou byli na nohou, to jen tak někdo nečekal. Zdevastovaný pohled do té doby krále UFC mluvil za mnohé. Jenže pak přišel již snad všem známý zkrat a výsledek zápasu byl najednou téměř zapomenut.

Sportovní komise v Nevadě po více než třech měsících udělila všem zainteresovaným bijcům tresty. Nurmagomedov, který bezhlavě přeskočil pletivo a vrhl se na Dillona Danise a rval se pak i s diváky, dostal pokutu půl milionu korun (více než 11 milionů korun) a devítiměsíční stopku. Ta se mu může zkrátit na šest měsíců, pokud se zapojí do projektu proti šikaně.

Jenom Nurmagomedovem tresty ovšem nekončili. Kromě něj se totiž do následné akce zapojili další, včetně poraženého McGregora. Právě toho v kleci napadli členové dagestánského týmu Abubakar Nurmagomedov a Zubaira Tuchugov, kteří Ira napadli zezadu. Oba se do klece nesmí postavit rok a zaplatí půl milionu korun.

Trest se nevyhnul ani samotnému McGregorovi, který se nechal potyčkou v kleci strhnout. Ten dostal půlroční stopku a zaplatí padesát tisíc dolarů (přibližně milion a sto tisíc korun). Všech se zákazy zápasení týkají od incidentu, tedy mají už tři měsíce trestu za sebou.

Padesátitisícová pokuta pro McGregora se však nelíbí Alimu Abdelazízovi. „Chabib dostal 500 tisíc dolarů a Conor 50 tisíc? Podle mě hovadina,“ zdá se Nurmagomedovu trenérovi směšně nízká. To jeho svěřenec se na twitteru vyjádřil jen stručně: „Politika navždy.“ McGregor se k trestu vyjádřil o něco později: „Děkuji nevadské sportovní komisi za fér vyřešení toho incidentu. Neměl jsem v úmyslu dát poslední ránu příbuznému svého soupeře. Stalo se. Těším se, až budu moci znovu zápasit. Díky všem.“

Zápasem to neskončilo. Chabib Nurmagomedov zaútočil na zápasníka z McGregorova týmu mimo oktagon i po zápase.
Zápasem to neskončilo. Chabib Nurmagomedov zaútočil na zápasníka z McGregorova týmu mimo oktagon i po zápase.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud