Ondřej Němec
21. dubna 2023 • 16:00

Na RFA 9 se představí velikáni. Nevím, jestli to lidé docení, říká Ondruš

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Derby? Bez penalty na Haraslína, Tanko ve Zlíně na hraně, říká KR
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jediný večer rozhodne. Organizace RFA v sobotu uspořádá unikátní turnaj, v rámci něhož dojde na EUROGOLD pyramidu, která rozhodne o tom, kdo si odnese třicet tisíc eur (přes 700 tisíc korun). O tuto sumu se popasuje celkem osm bojovníků. Pro znalé fanoušky bojových sportů jsou nejzvučnější hlavně dvě jména. Ukrajinec Alexander Butenko a Brazilec Ronys Torres. Prvně jmenovaný má za sebou v šestatřiceti přes sedmdesát zápasů, druhý ve stejném věku skoro padesát. A pokud na sebe na turnaji narazí, půjde o pekelnou bitvu.  „Mám obrovské zkušenosti,“ říká Alexander Butenko a málokdo to může tvrdit s takovou jistotou jako ukrajinský bijec. „Nejdůležitější zápasy jsem měl asi v organizaci M-1 Global, kde jsem bojoval o titul. V té době to byla čtvrtá nejlepší organizace světa a opasek jsem nakonec vyhrál.“

V organizaci M-1 Global se dohromady představil v sedmnácti duelech, jako vítěz odcházel ze čtrnácti.

„Velká kvalita, fakt borec. Úplně si nejsem jistej, jestli je taková pyramida hodna jeho úrovně,“ myslí si o Butenkovi známý bojovník a trenér Petr Ondruš. „Navíc je mu třicet šest let, což ještě není tolik. Do prvního zápasu s ním se asi nebude moc chtít nikomu,“ říká s pousmáním.

Butenko je skvělý zejména v boji na zemi. 28 vítězství si připsal submisí.

„Když se podíváte na moje staré zápasy, byla to prostě nuda,“ vtipkuje zpětně Ukrajinec, který je jasným favoritem turnaje RFA 9. „Snažím se být všestranný, chci ukončovat zápasy submisemi i knockouty. A ty právě předvedu 22. dubna. Nevidím ve svých soupeřích žádné nebezpečí,“ konstatuje rázně Butenko.

Dalším velikánem seznamu bojovníků galvačera v Prievidze je Ronys Torres, který má za sebou 40 vítězství, jen sedm proher. Nastoupil i pod logem UFC, tam ale zaznamenal dvě porážky. Příliš to však neubírá na jeho zápasnické kvalitě.

„Nastupoval v Asii na turnajích Road FC, což je taky veliká organizace. Mimořádně zkušenej borec,“ hodnotí Brazilce Ondruš.

Ukrajinský MMA bojovník Alexander Butenko
Ukrajinský MMA bojovník Alexander Butenko

„K MMA jsem se dostal, protože mě okradli a neměl jsem žádné peníze. Hodně jsem bojoval na ulici a nic jsem tím nevydělal, tak jsem se rozhodl dělat MMA profesionálně, a vybojovat si nějaké peníze,“ říká šestatřicetiletý Brazilec. „Nečekal jsem, že budu zápasit po celém světě a na těch největších akcích.“

Bude-li Torres v pyramide Eurogold úspěšný, absolvuje během jednoho večera až tři zápasy, což je i pro takto zkušeného bijce nová zkušenost. „Jsem velmi spokojený s příležitostí bojovat v RFA a zažít něco takového,“ říká Brazilec. „Chci pokračovat v RFA i po pyramidě. Letos potřebuji bojovat vícekrát. Tento nebo příští rok mám v úmyslu odejít do důchodu, takže chci nyní zápasit hodně a pokud možno v RFA,“ prozrazuje gladiátor, který byl za celou kariéru poražen před limitem pouze jednou.

Jak ukrajinská klegenda, tak brazilský ranař jsou jasnými favority pyramidy na turnaji RFA 9. A kdo by mohl vyhrát případnou společnou bitvu?

„No, myslím, že by vyhrál Torres,“ odhaduje Ondruš. „Líbí se mi víc jeho zápasnický styl. Myslím, že je funkčnější.“

Že se organizaci RFA podařilo získat pro turnaj taková jména jako Butenko a Torres, je rozhodně skvělá práce. „Nejsem si jistej, že to lidi dokážou docenit. Koukají dnes hlavně na to, co je baví, co už znají z televize nebo sociálních sítí. Kvalitu tolik neřeší,“ konstatuje Ondruš. „Nevím zkrátka, jestli lidi dostatečně ocení, že půjdou do boje takoví frajeři, opravdu ikony. Ale třeba se mýlím,“ dodává český bojovník.

Turnaj RFA 9 je možné sledovat na REALSPORT.TV 

Turnaj RFA 9 nabídne mnoho zajímavých zápasůFoto Instagram @realfight.arena

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud