Ondřej Němec
20. dubna 2023 • 14:15

Srazilo ji auto a hrozilo, že nebude chodit. Teď bojovnici čeká profi zápas

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
Pardubice - Plzeň: Daněk se zaskvěl parádní střelou, Jedlička bez šance, 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na přechodu ji před dvěma roky srazilo rychle jedoucí auto. Následkem byla několikanásobná zlomenina nohy, zlomený obratel, prasklá lebka. Veronika Zajícová hned po probuzení v nemocnici ani chvíli neváhala, že se co nejdříve vrátí k MMA. „Věděla jsem hned, že to prostě budu dělat, budu pokračovat. Protože tím zkrátka žiju,“ říká nyní devatenáctiletá zápasnice, která se v sobotu představí na turnaji RFA 9 ve svém prvním profi zápase. Soupeřkou jí bude Maďarka Katalin Aranyiová.Před dvěma roky ji srazilo auto a už vloni dokázala vyhrát amatérské mistrovství Evropy v MMA strikingu organizace Gamma. Neuvěřitelný příběh devatenáctileté zápasnice Veroniky Zajícové, která se velmi rychle může stát hvězdou bojových sportů. Vždyť už teď má na Instagramu přes sto tisíc sledujících a před sebou první profi zápas.

„Doktoři mi říkali, že se k tomu nikdy nevrátím, nikdy už nebudu trénovat,“ vyprávěla svůj příběh nová šampionka v iSport Fight podcastu.

I trenér Jakub Müller své svěřenkyni návrat rozmlouval. Osmnáctiletá bojovnice si však nenechala sen o sportovní kariéře vzít, a začala co nejrychleji trénovat. „Věděla jsem hned, že to prostě budu dělat, budu pokračovat. Protože tím žiju,“ měla jasno Zajícová. „Už jak jsem vylezla z nemocnice, tak jsem měla ještě tři měsíce na krku límec a používala berle. Ale už jsem začala hned chodit do fitka. Později jsem začala chodit i na box.“

Mistrovství Evropy však musela absolvovat se šrouby v noze a bála se, aby jí soupeřka náhodou nezačala lámat nohu, v tu chvíli by bylo zle.

Mladá bojovnice nejen v ringu: Veronika Zajícová
Mladá bojovnice nejen v ringu: Veronika Zajícová

Nyní má před sebou mladá bojovnice první profesionální zápas na turnaji RFA 9. A jak dlouho nad touto nabídkou váhala? „Ani vteřinu. Vždycky to byl můj sen a cesta do velkých soutěží, jako je RFA, UFC, Bellator atd,“ tvrdí.

V kleci se postaví proti další debutantce mezi profesionálkami Maďarce jménem Katalin Aranyiová. „Jde z ní strach.... Vizuálně zatím moje nejděsivější soupeřka. Vypadá, jako by mě chtěla zabít,“ říká s pousmáním Zajícová.

I do sobotního zápasu bude nastupovat s vědomím, že operovaná noha ještě není v nejlepším stavu. „Co se týká úrazu, tak noha ještě není úplně stoprocentní, ale v kleci mě to nijak neomezuje.“

Před velkou premiérou v kleci přiznává mladá zápasnice i pocit zdravého stresu. „Nervózní jsem, ale je to taková směs těšení se, respektu k soupeřce, očekávání.... Vyloženě strach tam není. RFA je prestižní organizace a jsem moc ráda, že pod ní můžu zápasit,“ dodává.

Turnaj RFA 9 je možné sledovat na realsport.tv

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud