Popatnácté na Dakar? Abych šel do penálu v kondici, směje se Macháček | iSport.cz
5. ledna 2018 • 15:12

Popatnácté na Dakar? Abych šel do penálu v kondici, směje se Macháček

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 4. kola: Kobra uštkla Klokana, Kučera mimo hru kvůli koncertu
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už popatnácté v sobotu vyrazí na trať slavné Rallye Dakar. A jako většinou v posledních ročnících tvrdí, že naposledy. „Po letošním zranění to nevypadalo, že bych se vrátil,“ vykládá v pořadu iSport TV Overtime pětinásobný vítěz Dakaru na čtyřkolce Josef Macháček.„Jednoho krásnýho dne se musí říct dost, to nejde donekonečna,“ stojí si za svým Macháček, který oslavil šedesáté narozeniny. Sám na Dakaru patřil k průkopníkům kategorie čtyřkolek, jednou prý dokonce dojel z asi šesti účastníků jediný.

OVERTIME: V prvním Dakaru jsem končil v každé etapě, směje se Macháček

„Na těch prvních Dakarech jsem končil v každé etapě, dneska už je tělo víc zvyklé,“ vzpomíná legenda závodu. Stejně se ale ani při svých zkušenostech neubránil v posledním ročníku ošklivému pádu, ze kterého se hodně dlouho vzpamatovával.

„Na čtyřkolce se padá běžně, ale člověk když někam letí, tak má čas přemýšlet, že z toho vyskočí nebo jestli to pošle nějak jinak...“ popisuje Macháček specifika svého závodního stroje. „Ale ten letošní pád byl opravdu ošklivý, tak nečekaný, tak to se mnou šlehlo a docela tvrdě,“ popsal v Overtimu.

A proč vlastně ještě do daleké jižní Ameriky vyrazil? „Já už to dělám jen proto, abych šel do penálu v kondici,“ směje se Josef Macháček. „V lednu je tady zima, tam je teplo, tam se něco děje, tady je to furt stejný,“ doplnil v nadsázce, co ho ještě k účasti na Dakaru zlákalo. 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud