5. ledna 2018 • 15:12

Popatnácté na Dakar? Abych šel do penálu v kondici, směje se Macháček

Autor:
720p360p
OVERTIME: V prvním Dakaru jsem končil v každé etapě, směje se Macháček
TOP VIDEA
Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla
Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už popatnácté v sobotu vyrazí na trať slavné Rallye Dakar. A jako většinou v posledních ročnících tvrdí, že naposledy. „Po letošním zranění to nevypadalo, že bych se vrátil,“ vykládá v pořadu iSport TV Overtime pětinásobný vítěz Dakaru na čtyřkolce Josef Macháček.„Jednoho krásnýho dne se musí říct dost, to nejde donekonečna,“ stojí si za svým Macháček, který oslavil šedesáté narozeniny. Sám na Dakaru patřil k průkopníkům kategorie čtyřkolek, jednou prý dokonce dojel z asi šesti účastníků jediný.

OVERTIME: V prvním Dakaru jsem končil v každé etapě, směje se Macháček
720p 360p

„Na těch prvních Dakarech jsem končil v každé etapě, dneska už je tělo víc zvyklé,“ vzpomíná legenda závodu. Stejně se ale ani při svých zkušenostech neubránil v posledním ročníku ošklivému pádu, ze kterého se hodně dlouho vzpamatovával.

„Na čtyřkolce se padá běžně, ale člověk když někam letí, tak má čas přemýšlet, že z toho vyskočí nebo jestli to pošle nějak jinak...“ popisuje Macháček specifika svého závodního stroje. „Ale ten letošní pád byl opravdu ošklivý, tak nečekaný, tak to se mnou šlehlo a docela tvrdě,“ popsal v Overtimu.

A proč vlastně ještě do daleké jižní Ameriky vyrazil? „Já už to dělám jen proto, abych šel do penálu v kondici,“ směje se Josef Macháček. „V lednu je tady zima, tam je teplo, tam se něco děje, tady je to furt stejný,“ doplnil v nadsázce, co ho ještě k účasti na Dakaru zlákalo. 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze