1. října 2016 • 12:31

Hamilton ovládl kvalifikaci na VC Malajsie, druhý dojel týmový kolega Rosberg

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie vozů formule 1 vyhrál Brit Lewis Hamilton, který se jako jediný dostal pod hranici jedné minuty a 33 sekund. Až v posledním kole se na druhé místo dostal jeho kolega z Mercedesu a lídr šampionátu Němec Nico Rosberg, který zaostal o 414 tisícin sekundy.

Hamilton tak bude mít na startu nejlepší výchozí pozici k útoku na jubilejní 50. triumf v kariéře, v počtu kvalifikačních vítězství se dostal už na číslo 57.

V Sepangu tak může nastat další změna v čele průběžného pořadí šampionátu. Minulou Velkou cenu Singapuru vyhrál stejně jako dva předchozí závody Rosberg a vede před obhájcem titulu Hamiltonem o osm bodů. Jejich stáj si už o tomto víkendu, pět závodů před koncem sezony, může zajistit třetí titul v Poháru konstruktérů za sebou.

Do druhé řady se v neděli v 9:00 SELČ postaví oba vozy Red Bull, Nizozemec Max Verstappen byl třetí a Australan Daniel Ricciardo čtvrtý. Za nimi bude na pátém pozici stát loňský vítěz malajsijské Grand Prix Sebastian Vettel z Ferrari.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:32,850,