Krejčíková se Siniakovou mají ZLATO! Švýcarky zdolaly ve dvou setech

Video placeholder
Zlato pro Krejčíkovou se Siniakovou! Švýcarky zdolaly ve dvou setech
Radost zlatých českých tenistek po výhře ve čtyřhře na olympiádě v Tokiu
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si pověsily na krk zlaté medaile za vítězství ve čtyřhře na olympiádě v Tokiu
České olympijské šampionky ve čtyřhře Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si na krk vzájemně pověsily zlaté medaile
Zlaté české tenistky na stupních vítězů na olympiádě v Tokiu, kde Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková ovládly čtyřhru
Radost českých olympijských vítězek ve čtyřhře Kateřiny Siniakové a Barbory Krejčíkové
České tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková krátce poté, co na olympiádě v Tokiu zvítězily ve finále čtyřhry
Medailistky olympijského turnaje ve čtyřhře, kterou ovládly Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková
49
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Tenis na LOH 2021
Vstoupit do diskuse (5)

Český tenis má první olympijské zlato ze čtyřhry. Turnajové jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále v Tokiu porazily vítězku dvouhry Belindu Bencicovou a její švýcarskou spoluhráčku Viktoriju Golubicovou 7:5, 6:1. Do sbírky české výpravy tak přibyla osmá medaile a čtvrté zlato po triumfech brokového střelce Jiřího Liptáka, vodního slalomáře Jiřího Prskavce a judisty Lukáše Krpálka.

KonecLIVE
276051

Zatímco Krejčíková se Siniakovou spolu hrají už čtvrtou sezonu a mají na kontě i tři grandslamové tituly (Wimbledon a dvakrát French Open), Švýcarky se daly dohromady jen kvůli olympiádě. A Krejčíková měla Bencicové co oplácet, neboť Švýcarka se slovenskými kořeny ji v Tokiu vyřadila v osmifinále dvouhry.

Bencicová za sebou měla sobotní vysilující finále dvouhry s Markétou Vondroušovou, v němž dosáhla na zlato až po dvou a půl hodinách, ale ve více než třicetistupňovém tokijském horku to na ní nebylo znát. Švýcarky měly hned brejkbol na 2:0, ale Krejčíková dala v gamu čtyři esa a podání udržela. Český pár potom prorazil servis Golubicové na 6:5 a Siniaková ukončila set přímým bodem z podání.

Češky dobře spolupracovaly, nerozhodily je ani loby švýcarských hráček, na dvorci vládl přehled Krejčíkové. A narůstající převahu dokázaly turnajové jedničky vyčíslit i bodově: hned na začátku druhé sady přišly o servis obě Švýcarky a český pár vedl 3:0.

Medailové pořadí zemí na LOH v Tokiu ZDE>>>

Následně sice nedokázala udržet podání ani Siniaková, ale žádnou zásadní potíž to pro české tenistky nepředstavovalo. Zatímco jejich tři předchozí olympijské zápasy proti dvojicím ze Španělska, Austrálie a Ruska rozhodl až supertie-break, tentokrát druhou sadu jednoznačně ovládly. Při pátém mečbolu Golubicová podklouzla a míček z její rakety dopadl daleko mimo dvorec.

Pod pěti kruhy dosud čeští či českoslovenští tenisté získali dvě zlaté, čtyři stříbrné a osm bronzových medailí. O první zlato se ještě v československé éře postaral Slovák Miloslav Mečíř, vítěz dvouhry při návratu tohoto sportu do olympijského programu v Soulu 1988. Dvě deblová stříbra vybojovaly Jana Novotná a Helena Suková (Soul a Atlanta 1996), třetí přidaly před devíti lety v Londýně Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.

Zprávy ze dne 26. července 2021

26. července 2021 · 14:59

OH NARUBY: Na třetí pokus konečně medailová Olympiáda naruby! Stříbrný příběh Lukáše Rohana dokazuje, jak důležité je klást před sebe jasné, stručně formulované a nejlépe i dosažitelné cíle. Představujeme rovněž nový český národní sport a děkujeme zemi, která dala světu Godzillu a manga komiksy, za basketbalového robota. Ale ten start triatlonového závodu přímo pod kýl lodě? To je na roztrhání kapitánské licence…

Video placeholder
OH naruby: Rohan se nepodělal, šermířské Česko, Ondru rovnou na samotku!
26. července 2021 · 14:35

FOTBAL: Česká Rozhodčí Lucie Ratajová se na olympijských hrách v Tokiu představí podruhé v úterý. Bude dělat asistentku v zápase žen mezi Kanadou a Velkou Británií, který začne v 13:00 SELČ. Na twitteru to dnes oznámila Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR).

26. července 2021 · 14:35

ŠERM: Soutěž fleretistů na OH ovládl Cheung Ka Long z Hongkongu. Po semifinálové výhře nad Choupenitchem zdolal ve finále obhájce zlata z Ria Garozza 15:11.

26. července 2021 · 14:14

ŠERM: Zlato v soutěži šavlistek na OH vybojovala Ruska Sofia Pozdňakovová. Ve finále zdolala krajanku Velikou, která má po Londýnu a Riu třetí stříbro.

Lukáš Rohan
26. července 2021 · 14:01

VODNÍ SLALOM: Podívejte se na rozhovor se stříbrným kanoistou Lukášem Rohanem přímo z Tokia!

26. července 2021 · 13:50

Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu.

Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Jídlo připravované kuchaři pro korejské sportovce na olympiádě v Tokiu
Důležitý moment
Alexander Choupenitch
26. července 2021 · 13:25

ŠERM: Alexander Choupenitch má bronz! Český šermíř s běloruskými kořeny zajistil druhou českou medaili  výhrou proti domácímu Šikinemu. Více čtěte ZDE>>>

Video placeholder
Po 113 letech medaile z šermu! Choupenitch vybojoval bronz
26. července 2021 · 13:11

PLAVÁNÍ: Plavkyně Kristýna Horská se dostala na OH v polohovém závodu na 200 metrů do úterního semifinále. S časem 2:12,21 skončila na 16. místě.

26. července 2021 · 12:59

JUDO: Japonský judista Šóhei Óno obhájil v Tokiu olympijské zlato ve váze do 73 kg. Mezi ženami do 57 kg získala druhé vítězství pro Kosovo Nora Gjakovová.

Muži - do 73 kg: 1. Óno (Jap.), 2. Šavdatuašvili (Gruz.), 3. An Čchang-im (Kor.) a Tsend-Ochir (Mong.), 5. Orujov (Ázerb.) a Margelidon (Kan.), 7. Gjakova (Kos.) a Butbul (Izr.).

Ženy - do 57 kg: 1. Gjakovová (Kos.), 2. Cysiqueová (Fr.), 3. Jošidaová (Jap.) a Klimkaitová (Kan.), 5. Lipartelianiová (Gruz.) a Kajzerová (Slovin.), 7. Kowalczyková (Pol.) a Nelsonová Levyová (Izr.).

Důležitý moment
Alexander Choupenitch
26. července 2021 · 12:43

ŠERM: Šermíř Alexander Choupenitch bude na OH v Tokiu bojovat o bronz. V semifinále prohrál český fleretista s Cheung Ka Longem z Hongkongu 10:15.

26. července 2021 · 12:23

PLAVÁNÍ: Plavkyně Barbora Seemanová postoupila z rozplavby na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách v Tokiu do úterního semifinále. Jednadvacetiletá rodačka z Prahy skončila s časem 1:56,38 na sedmém místě. O 11 setin sekundy zaostala za vlastním českým rekordem, který vytvořila letos v květnu při triumfu na mistrovství Evropy v Budapešti.

26. července 2021 · 12:21

WINDSURFING: Windsurfař Karel Lavický si po druhém dni olympijské regaty o jednu příčku pohoršil. Pětatřicetiletý český reprezentant klesl na předposlední 24. místo. Dvě ze tří dnešních rozjížděk ovládl Thomas Goyard z Francie, ale ve vedení je v polovině závodu trojnásobný mistr světa Kiran Badloe z Nizozemska.

Důležitý moment
Alexander Choupenitch
26. července 2021 · 12:05

ŠERM: Českého šermíře Alexandera Choupenitche dělí v olympijské soutěži fleretistů v Tokiu jedna výhra od medaile. Ve čtvrtfinále si poměrem 15:9 poradil s Egypťanem Muhammadem Hamzou. Semifinále ho čeká ve 12:20 SELČ, jeho soupeřem bude Cheung Ka Long z Hongkongu. Sledujte ZDE>>>

26. července 2021 · 11:07

STŘELBA: „Jak kdyby to byl penaltový rozstřel, a já jsem kopl balon za sebe, ani ne proti brance,“ hlesl zklamaně český skeetař Jakub Tomeček, který po nekonečném rozstřelu nepostoupil do finále. Rozhovor s Tomečkem čtěte ZDE >>>

Důležitý moment
Karolína Plíšková
26. července 2021 · 11:02

TENIS: Karolína Plíšková porazila Španělku Carlu Suárezovou 6:3, 6:7, 6:1 a jako třetí česká tenistka postoupila do osmifinále. Více čtěte ZDE>>>

Petra Kvitová
26. července 2021 · 10:47

TENIS: „Byl to začarovaný kruh a já nevěděla, jak z něj ven.“

Rozhovor s Petrou Kvitovou čtěte ZDE. 

 

Petra Kvitová v boji o olympijské osmifinále
Petra Kvitová v boji o olympijské osmifinále
26. července 2021 · 10:41

LUKOSTŘELBA: Korejští lukostřelci obhájili olympijské zlato v družstvech a ovládli i třetí soutěž na hrách v Tokiu. Trojice Kim Če-tok, Kim U-čin, O Čin-hjek v dnešním finále porazila 6:0 Tchaj-wan.

Zatímco před čtyřmi lety v Riu de Janeiro došli Korejci ke zlatu bez jediného zaváhání a všechny duely ovládli 6:0, tentokrát v semifinále porazili Japonce těsně 5:4. Domácí poté stejným poměrem zdolali v souboji o bronz Nizozemce.

26. července 2021 · 10:40

STŘELBA: Olympijskými šampiony ve skeetu se stali Američané Vincent Hancock a Amber Englishová. Zatímco Hancock slaví triumf po devíti letech a třetí v kariéře, jeho krajanka uspěla pod pěti kruhy poprvé. Čeští střelci Jakub Tomeček a Barbora Šumová se do finále nedostali, Tomeček skončil po dodatečném kvalifikačním rozstřelu sedmý, Šumová obsadila 14. místo.

 

Lukáš Rohan
26. července 2021 · 09:49

VODNÍ SLALOM: Medailistovi Lukáši Rohanovi z první řady tleská jiný držitel olympijského stříbra - Vavřinec Hradílek, který cenný kov vybojoval v roce 2012 v Londýně.

Lukáš Rohan
26. července 2021 · 09:42

VODNÍ SLALOM: Cíl, který si na OH vytyčil, Lukáš Rohan výrazně překonal...

Vstoupit do diskuze (5)

Doporučujeme

Články z jiných titulů