Co se zimní královnou. Zkusí opanovat Sáblíková na kole i letní olympiádu?

Martina Sáblíková v slzách na medailovém ceremoniálu
Martina Sáblíková a její bronzová jízda v Pekingu
Martina Sáblíková a její bronzová jízda v Pekingu
Martina Sáblíková a její bronzová jízda v Pekingu
Martina Sáblíková krouží na trati 5 000 metrů na olympiádě v Pekingu. Byl z toho skvělý bronz...
Martina Sáblíková se soupeřkami, které ji dokázaly na její oblíbené pětce v Pekingu porazit
Martina Sáblíková získala sedmou olympijskou medaili v kairéře
17
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Už teď je jasnou královnou zimních Her. Tři zlaté, dvě stříbrné, dvě bronzové. Tu poslední vybojovala včera. To je bilance Martiny Sáblíkové, královny rychlého oválu. Je z ní legenda. Ale co dál? Nevyzkouší si na kole i letní olympiádu? To by teprve byla výzva! „Ježišmarjá. Teď jsem dojala pětku a už mě cpou na kolo,“ smála se. Ale u ní nikdy nevíte. Nevyloučil to ani její kouč Petr Novák.

V květnu jí bude pětatřicet. Ale nevypadá to, že by její kariéra uvadala. „Pořád si atakuje svoje nejlepší časy. Opravdu dozrává jako víno. Nejezdí hůř, jezdí pořád stejně nebo líp,“ říká k tomu trefně trenér Novák, který ji vede od doby, kdy jí bylo něco málo přes deset.

Byl to tedy ve čtvrtek její poslední olympijský závod? Otevřená otázka, na kterou nezná odpověď ani ona sama.

Když stála před novináři, v ruce mačkala maskota, který dostávají všichni medailisté. Zrovna jí hřálo u srdce, že má placku ze čtyř Her v řadě. Tentokrát bronz na oblíbené pětce. Takže o budoucnosti moc vyprávět nechtěla.

„Moc dopředu neplánuju, uvidíme,“ naznačila, že jsou otevřené možnosti. Konec, i pokračování.

„Sezona je pro mě čím dál tím náročnější. Všichni se mě ptají, jak to, že jsem tak nervózní, když toho mám za sebou tolik. A já odpovídám, že právě proto. Člověk nechce zklamat, chce ukázat jak sobě tak ostatním, že tam ještě je a patří do špičky. To je hrozně těžké s tím bojovat. Uvidíme. Olympiáda je olympiáda, komu by se chtělo končit…“

Ale pozor, ve hře je i jiná možnost. Taková, o které nemluví nahlas. Spíš je to někde uložené vzadu v hlavě. Jako sen.

Letní olympiáda na kole! Právě na něm jezdí ráda. A veleúspěšně. Na silničním kole je dokonce šestinásobnou mistryní republiky v časovce i v hromadném závodu.

„Pojďme se na tohle téma bavit, až já budu vědět víc. To je tak za měsíc a půl. Pracujeme na různých věcech, ale není to dotažené do konce,“ opatrně to komentoval Novák. Na doplňující dotaz pak ale připustil: „Nevylučuju to….“

Že bychom se tedy dočkali další sportovní obojživelnice? Která si zkusí zimní i letní olympiádu? „Kolo mě hrozně baví. Když na něm jedu, daří se mi a užívám si to, tak by člověk hned chtěl všechno. Ale tak to nefunguje,“ pousmála se olympijská hrdinka.

Jednou už měla našlápnuto na letní Hry. Do brazilského Ria v roce 2016 to nevyšlo, přitom se zdálo, že splnila nominační kritéria, jenže administrativní zádrhely to nakonec neumožnily. Bylo kolem toho hodně zlé krve. Emocí.

Vyjde to tentokrát? Zkusí zimní královna opanovat i letní dějství?

Může se stát cokoliv. U ní nikdy nevíte. Dneska si převezme při slavnostním ceremoniálu bronzovou medaili. Pro ni celkově sedmou olympijskou placku, čímž se zařadila po bok těch největších legend. Věry Čáslavské a Emila Zátopka.

Ale nemusí to být ještě konečná.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 16:40

HOKEJ:David Krejčí v elitní lajně národního týmu s Tomášem Hykou a Lukášem Sedlákem? Tento útok jsme již před prvním reprezentačním srazem načrtli v deníku Sport. Trenér Filip Pešán pak z papíru utvořil realitu. Jenže ani po dvou odehraných zápasech si formace s největší hvězdou olympijského turnaje úplně ideálně nesedí. Co s tím? Redaktor Sportu Ondřej Kuchař je názoru, že by ofenzivnímu esu mohla pomoct změna křídel... BLOG ONDŘEJE KUCHAŘE přímo z Pekingu si přečtěte ZDE>>> 

David Krejčí dal jediný nájezd v rozstřelu v zápase se Švýcarskem
David Krejčí dal jediný nájezd v rozstřelu v zápase se Švýcarskem
Martina Sáblíková
11. února 2022 · 15:48

RYCHLOBRUSLENÍ: Byla to pro ni sedmá (!) olympijská medaile. Ale i tak se jí na tváři objevily slzy dojetí. Martina Sáblíková při večerním slavnostním ceremoniálu přímo v srdci pekingských Her dostala bronzovou placku. Ne, pro ni to není rutina. Pokaždé se v ní mísí emoce, zvlášť letos. Po patáliích všeho druhu, které si prožila. Více čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 14:50

HOKEJ: Bylo na něm vidět, že z něj spadlo to největší napětí. Po sedmi porážkách přišla výhra. Kouč Filip Pešán věří, že právě vydřený triumf nad Švýcary (2:1 po nájezdech) nastartuje jinou sérii. Tu vítěznou. „Myslím si, že to může být zlom,“ reagoval reprezentační trenér. Český tým nejspíš čeká osmifinále, což je podle něj komplikace, ale teď hlavně řeší zítřejší zápas s Rusy. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 13:53

HOKEJ: Šimon Hrubec vychytal samostatné nájezdy, jediný v rozstřelu proměnil David Krejčí a rozhodl o první výhře českého týmu v této sezoně. Výběr Filipa Pešána porazil Švýcary 2:1. „Bylo vidět, že oba týmy v prvních zápasech neuspěly. Nepadlo moc gólů, nebylo moc vyložených šancí. Ale důležité je vítězství,“ hodnotil ve studiu iSport Martin Ručinský. Více čtěte ZDE>>>

Video placeholder
Ručinský po výhře nad Švýcarskem ocenil Pešánovy emoce
Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 13:32

HOKEJ: Uf, ta úleva! Na hráčích národního týmu bylo vidět, jak si oddychli, že po sedmi porážkách přišla výhra. Konečně. Češi porazili Švýcary 2:1 po nájezdech, ten vítězný trefil ten nejzkušenější… David Krejčí. „Věděl jsem, že led není dobrý, takže jsem střílel,“ reagoval centr. Co řekl k zápasu a zítřejšímu souboji s Rusy? Více čtěte ZDE>>>.

Začít diskuzi