Japonské rychlobruslařky přišly v Pekingu kvůli pádu Ajano Satové v poslední zatáčce finálové jízdy proti Kanadě o obhajobu olympijského zlata ve stíhacím závodu družstev. Na triumf z Pchjongčchangu se podařilo navázat mužům Norska.
Japonky si až do osudného momentu udržovaly před Kanaďankami zhruba půlsekundový náskok a jely si pro zlato. Před nájezdem do cílové rovinky však Satová jedoucí ve vláčku na třetím místě ztratila stabilitu a skončila po pádu v ochranném molitanu. Do cíle pak dojela v slzách s velkou jedenáctisekundovou ztrátou.
Kanaďanky se tak radovaly ze šťastného vítězství v olympijském rekordu 2:53,44. Isabelle Weidemannová po bronzu z trojky a stříbru z pětky zkompletovala svou pekingskou medailovou sbírku. Naopak Japonka Miho Takagiová získala na těchto hrách třetí stříbro.
S bronzem se musely spokojit favorizované Nizozemky v sestavě s vítězkami individuálních závodů Irene Schoutenovou (3000 a 5000 m) a Ireen Wüstovou (1500 m). Po semifinálovém vyřazení od Kanady porazily ve finále B Rusky.
Norští muži vyhráli v disciplíně, jež v olympijském programu debutovala v Turíně 2006, jako první druhé zlato. Úřadující šampioni, z jejichž sestavy z Pchjongčchangu zbyl pouze Sverre Linde Pedersen, předčili ve finále o téměř dvě a půl sekundy Rusko. Ještě jednoznačnější byla jízda o bronz, v níž Američané nadělili téměř tři sekundy Nizozemcům. Loučící se Sven Kramer tak marně útočil na zisk desáté olympijské medaile.
Zprávy ze dne 11. února 2022
HOKEJ: České hokejistky nastoupí do čtvrtfinále proti USA v této sestavě:
🇨🇿❤️ Do čtvrtfinále #ZOH jdeme v této sestavě! #narodnitymzenpic.twitter.com/c7IoHkEI17
— Národní tým žen (@narodnitymzen) February 11, 2022
HOKEJ: České hokejistky už za necelou hodinu čeká čtvrtfinále olympijského turnaje proti USA. Pozdrav do kabiny jim poslala bronzová medailistka Martina Sáblíková.
Jeden speciální pozdrav do kabiny od jedinečné Martiny Sáblíkové! 🇨🇿❤️🦁 #LVICE@olympijskytympic.twitter.com/RZfVTFPKw7
— Národní tým žen (@narodnitymzen) February 11, 2022
Zprávy ze dne 10. února 2022
HOKEJ: Česká hokejová reprezentace hlásí posilu na cestě. Michael Špaček se připojí k týmu v Pekingu.
HOKEJ: Na jarním mistrovství světa v Rize by sestavu prohnal míchačkou. Teď ale ne. Filip Pešán po úvodní olympijské prohře s Dánskem týmu vyjádřil důvěru. „Nechci uvnitř vyvolat paniku, že se všechno mění po první porážce. Trvám na tom, že výkon nebyl špatný,“ říká trenér. Změny na páteční duel se Švýcarskem (od 9.40 českého času) jsou jen titěrné. Více čtěte zde >>>
HOKEJ: Už se (konečně) sejde národní tým v Pekingu kompletní? Naděje žije. Na výsledky dnešních kontrolních testů v Česku čeká útočník Michael Špaček, jenž zatím uvízl v covidové pasti. „Ale pokud to bude OK, měl by večer odletět,“ uvedl po dnešním tréninku manažer Jan Černý, jenž má veškerou „covidovou“ agendu na starost. V Pekingu stále ještě není ani týmový lékař Tomáš Vyskočil, jenž je v podobné situaci… Čechům tedy pomáhá Jan Frühauf od ženského výběru. Podrobnosti čtěte ZDE.