ZOH naruby: Provokatéři? Bohužel jen na jeden mač. Pak už zase ti hodní Češi

Čeští hokejisté kousají historický neúspěch: po porážce od Švýcarů končí už v osmifinále – přitom po vítězství nad Rusy v základní skupině to vůbec nevypadalo špatně. Sborná si navíc po porážce od Krejčího, Kováře, Červenky a spol. stěžovala na „provokatéry a simulanty“. Jenže v osmifinále to byli zase ti hodní Češi a jejich poctivý, snaživý hokej. Stačí to v současné situaci? Nový díl Zimní olympiády naruby se ale věnuje i aktuální kauze „dědovy léky na srdce“ a vrací se do roku 1992.
Zprávy ze dne 15. února 2022
HOKEJ: Začíná olympijské studio iSport.cz s někdejším vynikajícím trenérem Markem Sýkorou a redaktorem deníku Sport Miroslavem Horákem. Před zápasem Česka se Švýcarskem oba experti okomentovali postup Slovenska přes Němce, kteří schytali porážků 0:4. „Překvapujeme výše jejich porážky, ale jsem zároveň rád, že Slováci postoupili. Je to odvážný a živý tým. Myslím si, že mohou hodně potrápit i Američany,“ uvedl Horák k osmifinálovému výkonu Slováků, které ve čtvrtfinále čekají USA.
HOKEJ:Ve stejné sestavě, v které v sobotu porazili Rusko, nastoupí dnes čeští hokejisté v předkole play off na olympijských hrách v Pekingu proti Švýcarsku. V brance bude opět Šimon Hrubec, v pozici sedmého obránce David Sklenička a jako třináctý útočník bude připraven naskočit Radan Lenc. Podle očekávání v sestavě nechybí ani Vladimír Sobotka, který vynechal pondělní trénink. Čtyřiatřicetiletý hráč pražské Sparty se zúčastnil ranního rozbruslení a po jeho skončení potvrdil, že je připraven nastoupit.
Zprávy ze dne 14. února 2022
HOKEJ: Kurzy na český triumf letí dolů, po působivém skolení ruské překážky propuká medailová nálada. Ale bacha! Cesta do olympijského čtvrtfinále bude bolet. Přinejmenším. „Švýcaři zatím hráli jako na rybníku, ale jsou rádi, že jdou na nás,“ vysílá varovné signály kouč Pavel Rosa, jenž společně s Christianem Dubém vede Fribourg v tamní elitní lize. A rovnou na prvním fleku. Rozhovor čtěte ZDE>>>
HOKEJ: Je to klíčový den, zápas o všechno. Buď se posunete k medailím, nebo balíte kufr. Na co hokejista myslí, když přicházejí v reprezentaci vyřazovací bitvy? Má strach? Jakub Nakládal zažil v reprezentaci hodně velkých utkání. Má bronz z MS 2012, zná postupy ze čtvrtfinále i bolestivá vyřazení. Na poslední olympiádě v Jižní Koreji s celou partou těžce kousal čtvrté místo. V podcastu Zimák vás pustí do světa profesionálního hokejisty, když přichází zápas o všechno.

HOKEJ: S národním týmem v Pekingu bojuje o to, aby český hokej uťal bolavou dobu sucha. Ovšem v myšlenkách zůstává i v Česku. V klubu, který ho živí, a teď se nebezpečně potápí… Zdeněk Orct, trenér gólmanů v reprezentaci i v Litvínově, přiznává, že osud svého klubu sleduje. A má obavy. „Jsem z toho hodně nešťastný,“ tvrdí v rozhovoru pro iSport.cz. Přiznává, že strach ze sestupu má velký… Celý rozhovor čtěte ZDE>>>