ZOH naruby: Provokatéři? Bohužel jen na jeden mač. Pak už zase ti hodní Češi

Čeští hokejisté kousají historický neúspěch: po porážce od Švýcarů končí už v osmifinále – přitom po vítězství nad Rusy v základní skupině to vůbec nevypadalo špatně. Sborná si navíc po porážce od Krejčího, Kováře, Červenky a spol. stěžovala na „provokatéry a simulanty“. Jenže v osmifinále to byli zase ti hodní Češi a jejich poctivý, snaživý hokej. Stačí to v současné situaci? Nový díl Zimní olympiády naruby se ale věnuje i aktuální kauze „dědovy léky na srdce“ a vrací se do roku 1992.
Zprávy ze dne 6. února 2022
CURLING: Přišli o šanci na postup do olympijského semifinále. Přesto manželé Tomáš a Zuzana Paulovi probudili v Česku dosud nevídanou curlingovou horečku. Mnoho diváků u televize se zájmem poslouchalo také komunikaci páru, která byla díky mikrofonům slyšet lépe v obýváku než v samotné hale. Ve videu czechteam.tv si vychutnejte nejzajímavější hlášky z dosavadních zápasů. Více čtěte ZDE>>>
RYCHLOBRUSLENÍ: A opravdu jste příbuzné? Prakticky od začátku kariéry musí italská rychlobruslařka Francesca Lollobrigidová (31) odpovídat, zda patří do rodiny Giny Lollobrigidové. Filmové divy označované za jednu z nejkrásnějších žen a sexy symbolů dvacátého století. Patří. Ovšem se svojí pratetou se soupeřka Martiny Sáblíkové prakticky nevídá. „Vždyť já nemám čas ani na své nejbližší rodinné příslušníky,“ vysvětluje první Italka s olympijskou medailí na dlouhé dráze. Více čtěte ZDE>>>

HOKEJ: Přípravný zápas mezi Slovenskem a Německem nebudou řídit rozhodčí! Kvůli přísným protiepidemickým opatřením, která arbitrům na olympiádě v Pekingu umožňují pískat pouze soutěžní utkání, se o řízení utkání postarají členové realizačních týmů obou mužstev, v případě slovenské strany zřejmě půjde o jednoho ze asistentů trenéra Ján Lašák - Ján Pardavý. „Myslím si, že za celou kariéru bych měl mít pravidla nastudované,“ řekl bývalý útočník Pardavý pro agenturu TASR. Do generálky před startem olympijského turnaje ke všemu nemůže nastoupit hned pět slovenských hokejistů, všichni navíc působí v Tipsport extralize. (Miloš Roman, Mislav Rosandič, Michal Krištof, Branislav Konrád a Peter Čerešňák)
HOKEJ: Pozitivní na covid, pak hraniční hodnoty. Když už český brankář Šimon Hrubec konečně mohl po patáliích v Praze do letadla mířícího do Pekingu, tři řady za ním seděla pozitivní ruská sportovkyně. Jako „blízký kontakt“ spadl do příslušného protokolu. „Hlavně, že můžu hrát,“ vydechla si pravděpodobná jednička národního týmu po prvním tréninku v Číně. ROZHOVOR s Šimonem Hrubcem si přečtěte ZDE>>>

SANĚ: Německý závodník Johannes Ludwig získal první zlato na ZOH v Pekingu pro Německo. Pětatřicetiletý vítěz SP zajel nejrychlejší čas ve třech ze čtyř jízd.