ZOH 2018 | Skikrosař Del Bosco si při pádu na OH zlomil pánev a žebra | iSport.cz
22. února 2018 • 10:06

Skikrosař Del Bosco si při pádu na OH zlomil pánev a žebra

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanadský skikrosař Christopher Del Bosco si při těžkém pádu ve středečním závodu na olympijských hrách v Pchjongčchangu zlomil pánev a čtyři žebra a zhmoždil plíce. Výčet zranění dnes zveřejnili zástupci kanadské výpravy. Pětatřicetiletý rodák z Montrealu je stále v nemocnici, jeho stav je stabilizovaný.Soutěž skikrosařů ve Phoenix Parku poznamenala řada ošklivých pádů a několik lyžařů skončilo v nemocnici. Del Boscův karambol po jednom ze skoků, kdy po dlouhém letu tvrdě dopadl na záda, byl obzvlášť hrozivý. Bývalý mistr světa několik minut nehybně ležel, než ho záchranáři po prvotním ošetření naložili na saně.

Zranili se i další závodníci. Francouz Terence Tchiknavorian si zlomil holenní kost, Rakušan Christoph Wahrstötter utrpěl otřes mozku.

Skikrosař Del Bosco si při pádu na OH zlomil pánev a žebra
Skikrosař Del Bosco si při pádu na OH zlomil pánev a žebra

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud