12. února 2023 • 16:14

Češi ve stíhačce nezvládli střelbu, norskou dominanci narušil Švéd

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kometa - Vítkovice: Prokletí letošního play off pokračuje! Utkání přerušila rýha v ledu
Olomouc - Pardubice: Drama pokračuje! Tvrdou ranou zařídil srovnání Košťálek, 4:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým biatlonistům se ve stíhacím závodě na mistrovství světa nedařila střelba, nejlepší z nich Michal Krčmář skončil po čtyřech trestných kolech devatenáctý. Stejně jako ve sprintu zvítězil král aktuální sezony Nor Johannes Thingnes Bö, druhý Sturla Holm Laegreid ztratil přes minutu. Po bronzu sahal i jejich krajan Tarjei Bö, ale v závěru ho přeci jen předstihl Sebastian Samuelsson ze Švédska.Krčmář, jenž byl ve sprintu čtrnáctý, se po úvodní čisté střelbě posunul o dvě příčky, ale pak měl dvakrát po dvou chybách a propadl se do třetí desítky. Závěrečná úspěšná střelba ho posunula alespoň na 19. místo, což je jeho nejlepší umístění ve stíhacím závodě na velké akci. Na světovém šampionátu bylo dosud jeho maximem 21. místo z předloňské Pokljuky.

Jakub Štvrtecký udělal také čtyři chyby a skončil o tři místa za ním. Tomáš Mikyska se navzdory třem chybám posunul z 60. místa na 31. příčku. Adam Václavík si závod pokazil už při druhé ležce, při níž trefil jen jeden terč. Nakonec musel jedenáctkrát obkroužit trestné kolo a propadl se na 51. místo.

Lídr SP v biatlonu Bö střílel přesně a postupně zvyšoval svůj náskok. Na závěrečnou položku přijížděl s takovým náskokem, že si mohl dovolit tři chyby. Neudělal žádnou a před cílem mohl zapózovat v telemarku, protože i tak na něj stříbrný krajan Sturla Holm Laegreid s čistou střelbou ztratil více než minutu.

Devětadvacetiletý Bö poprvé v kariéře vyhrál na velké akci stíhací závod a má na tomto šampionátu už třetí zlato po úspěchu ve smíšené štafetě a sprintu.

K bronzu se z jedenáctého místa propracoval Švéd Sebastian Samuelsson. Spravil si chuť po nezdaru ve smíšené štafetě, ve které i vinou povolených šroubů na zbrani musel po střelbě vleže na tři trestná kola. Tentokrát z dvaceti ran minul jen dvě a po stříbru ze ZOH 2018 a MS 2021 se potřetí dostal ve stíhacím závodě na vrcholné akci na stupně vítězů.

Muži (12,5 km)

1. J.T. Bö 33:34,5 (0 trest. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -1:11,2 (0), 3. Samuelsson (Švéd.) -1:54,1 (2), 4. T. Bö -1:57,3 (4), 5. Christiansen (oba Nor.) -2:14,7 (2), 6. Hühn (Něm.) -2:27,1 (3), ...19. Krčmář -3:57,5 (4), 22. Štvrtecký -4:07,2 (4), 31. Mikyska -4:53,6 (3), 51. Václavík (všichni ČR) -7:06,9 (11).

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud