Smůla! Moravec zlomil pušku a přišel o naději, Krčmář skončil desátý

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Na desátém místě dojel v sobotní stíhačce biatlonistů na 12,5 kilometru v Novém Městě na Moravě jako nejlepší z Čechů Michal Krčmář. Velkou smůlu měl Ondřej Moravec, který do závodu vyjel z osmého místa, na střelnici měl však problémy s malorážkou a přišel o veškeré naděje na úspěch. Závod vyhrál Martin Fourcade. Od 17:40 začíná stíhací závod žen, Gabriela Soukalová odstartuje jako nejlepší Češka ze 13. příčky. Závod sledujte na iSport.cz ONLINE.

Devatenáctý skončil Michal Šlesingr, jemuž se navzdory dvěma chybám povedl posun ze 44. místa. Třiatřicetiletý český reprezentant o jednu desetinu sekundy porazil Jaroslava Soukupa, který minul poslední dvacátou ránu závodu.

Smůlu měl osmý muž ze sprintu Ondřej Moravec, jenž ve druhém okruhu při pádu zlomil zbraň a zbytek závodu musel absolvovat s náhradní malorážkou. O naději na dobrý výsledek přišel hned na druhé střelbě, při níž se ještě s novou zbraní nesžil a netrefil ani jeden terč. Po pěti trestných okruzích, k nimž na další položce přibyl další, pak Moravec dokončil závod pouze kvůli domácím divákům a s velkou ztrátou dojel padesátý.

Pětadvacetiletý Krčmář na trati chyboval jen jednou a postupně se posouval z 28. místa po sprintu. Do nejlepší desítky se dostal počtvrté v sezoně a v hodnocení SP je jako nejlepší z Čechů třináctý.

Fourcade se polovinu závodu přetahoval o vedení s Antonem Šipulinem, jenž byl druhý i ve sprintu. Pětinásobný vítěz SP ruského soupeře definitivně setřásl při třetí střelbě, kterou na rozdíl od něj absolvoval čistě. S celkově jedním trestným kolem Fourcade vyhrál s náskokem 30,2 sekundy. Třetí místo obsadil s odstupem 38,3 sekundy na svého vítězného krajana Quentin Fillon Maillet.

Ženy jedou stíhačku od 17:30, Světový pohár na Vysočině vyvrcholí v neděli závody s hromadným startem.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 32:53,6 (1 trest. okruh), 2. Šipulin (Rus.) -30,2 (2), 3. Fillon-Maillet (Fr.) -38,3 (0), 4. Schempp (Něm.) -38,4 (0), 5. J.T. Bö (Nor.) -1:02,7 (3), 6. Roesch (Belg.) -1:03,6 (0), 7. Rastorgujevs (Lot.) -1:03,8 (2), 8. Beatrix (Fr.) -1:20,9 (1), 9. Bailey (USA) -1:22,1 (2), 10. Krčmář -1:27,3 (1), ...19. Šlesingr -1:54,8 (2), 20. Soukup -1:54,9 (1), 50. Moravec (všichni ČR) -5:07,4 (6).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 408, 2. Šipulin 281, 3. J.T. Bö 276, 4. Cvetkov (Rus.) 222, 5. Björndalen 222, 6. Svendsen (oba Nor.) 197, ...13. Krčmář 146, 19. Šlesingr 129, 21. Moravec 124, 42. Soukup 43, 69. Krupčík (ČR) 3.