Česká biatlonistka v desítce. Vítková dojela ve sprintu osmá | iSport.cz
1. prosince 2017 • 19:01

Česká biatlonistka v desítce. Vítková dojela ve sprintu osmá

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Díky přesné střelbě skončila biatlonistka Veronika Vítková osmá ve sprintu Světového poháru v Östersundu. Poprvé se z vítězství radovala bývalá běžkyně na lyžích Němka Denise Herrmannová. Do nedělního stíhacího závodu postoupila z Češek už Eva Puskarčíková, která obsadila ve sprintu 32. místo.Vítková vyrazila na trať s číslem jedna a ukázala přesnou mušku, i když střílela pomaleji. "Střílela jsem na jistotu, chtěla jsem se vyhnout trestnému kolu," řekla Vítková České televizi. S poslední ranou vestoje chvilku váhala, ale trefila střed. "Jsem spokojená, celkově nulových položek za kariéru moc nemám," uvedla.

V běhu měla Vítková sedmnáctý čas v konkurenci 104 závodnic. "Tím, že jsem startovala první, tak jsem neměla porovnání. Od druhého kola jsem jela za Evčou (Puskarčíkovou), ale jinak na trati nikdo nebyl," řekla.

Puskarčíková udělala jedinou chybu první ranou vestoje. "Nevím, kam letěla, ale mrzí. Hodně se nuluje, podmínky jsou ideální a škoda, že jsem to nevyužila," řekla sedmá žena ze středečního vytrvalostního závodu, v kterém střílela přesně. Tentokrát zaostala i běžecky. "Ještě to jde docela ztěžka, nebyla jsem úplně freš," řekla.

Eva Puskarčíková jednou minula a celkově dojela na 32. místě
Eva Puskarčíková jednou minula a celkově dojela na 32. místě

Herrmannová, která získala v běhu na lyžích olympijský bronz s německou štafetou v Soči 2014 a poté přešla k biatlonu, udělala na střelnici jednu chybu, ale měla nejrychlejší čas na trati. Druhá skončila Francouzka Justine Braisazová a třetí byla stejně jako ve vytrvalostním závodu Ukrajinka Julija Džimová.

Na startu chyběly nejlepší dvě ženy minulého ročníku SP. Kvůli problémům s lýtky je zatím nejasné, kdy vstoupí do sezony česká hvězda Gabriela Koukalová. Úřadující vítězka seriálu Němka Laura Dahlmeierová je nachlazená.

V sobotu je na programu sprint mužů a v neděli úvodní díl Světového poháru olympijské sezony zakončí stíhací závody.

 

MS v biatlonu 2019 - Švédsko, Östersund

Program Rozpis závodů Info a vstupenky Markéta Davidová

MS v biatlonu se koná od 7. do 17. března 2019 ve švédském Östersundu.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v hokeji * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud