Biatlonisty by mohl vést Vítek, k ženám zamíří trenér ze zahraničí? | iSport.cz
Ivo Pospíšil
23. května 2018 • 17:01

Biatlonisty by mohl vést Vítek, k ženám zamíří trenér ze zahraničí?

TOP VIDEA
Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4 Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Puzzle se dává pomalu do kupy… dolaďují se poslední detaily. A v příštích dnech má být jasno. Kdo bude v další sezoně trénovat české biatlonisty? „Až bude vše podepsané, vydáme kompletní vyjádření,“ zní ze svazu. Mužský výběr už svého kouče zná, mohl by jím být Zdeněk Vítek? Řeší se tedy jen vedení týmu žen. Přičemž indicie ze zákulisí stále nevylučují příchod zahraničního experta.Již po konci sezony avizovali, že chtějí mít do konce dubna jasno. Své poslední dny nyní odmazává už i květen, biatlonisté se houfně vrací z dovolených, hlásí se na letní dřinu, přičemž někteří z nich stále jméno svého nového trenéra neznají. „Jak se s tím do toho jde? Je to hodně zvláštní pocit,“ usmála se Veronika Vítková.

Hrozí průšvih? To zase ne. Už se údajně vše jen finalizuje.

„V tuto chvíli se k tomu nebudeme vyjadřovat. Jednání stále probíhají a až bude vše potřebné podepsané, vydáme ucelené prohlášení kompletně obou realizačních týmů,“ prohlásil včera tiskový mluvčí biatlonového svazu Tomáš Hermann ohledně nových biatlonových trenérů.

Má to být prý kompletní změna – nezůstane kámen na kameni. Nový trenér mužů, nový trenér žen, nový šéftrenér (ten předchozí Ondřej Rybář se přesune do role sportovního ředitele a metodika). Může se trenér se šéftrenérem kombinovat? Nebo se tato pozice úplně vypustí? Možné je vše… Co se navíc mužů týče, ti už prý mají jasno.

Krčmář: Biatlonista roku? Je to třešnička na dortu. S volbou nového trenéra jsem naprosto spokojený
1080p 720p 360p

„Já už to jméno vím. Nechal bych to ale na vyjádření svazu. Co víme, chlapský realizační tým je určený, řeší se jen detaily kolem ženského týmu. Proto se s tím stále otálí, aby týmy vyšly najevo nastejno. Náš realizační tým je po kupě, dáváme to dohromady a myslím, že až to vyjde najevo, bude to příjemné i pro fanoušky. Takové okysličení,“ objasnil dokonce vítěz ankety Biatlonista roku Michal Krčmář.

Jedna z mnoha spekulací nevylučuje například ani Zdeňka Vítka, bývalého trenéra žen. Potvrzené sice není nic, i podle vyjádření Krčmáře se však dá tušit, že by mohlo jít o trenéra z Česka.

„Bavili jsme se o tom s Ondrou Rybářem už v Oslu, jak to poskládat. A víceméně trenéra, který nás povede, jsem zmiňoval jako jednu z variant. Je to podle mě po Ondrovi Rybářovi jeden z nejlepších trenérů. Přál jsem si, aby do našeho týmu zapadl, neříkal jsem, v jaké roli, to jsem nechal na šéfech, ale s tou volbou jsem určitě spokojený,“ uznal stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu.

„Když poodkryju karty, chlapský tým byl hotový celkem brzo. Třetí týden v dubnu jsem věděl, jak by to mělo vypadat, takže taková nervozita u mě nebyla. Já říkal hned po sezoně, že Ondra Rybář s panem Hamzou mají moji absolutní důvěru a já věděl, že neudělají žádný krok, který by nepomohl českému biatlonu,“ dodal Krčmář.

A jak nakonec dopadnou ženy? I zde se podle informací Sportu funkcionáři poohlíželi v Německu, ve Francii nebo i Norsku. Vyšlo z toho něco? Nebo i zde zůstanou u vlastních českých zdrojů? „Je to hodně zvláštní pocit začít přípravu zatím takhle, ale doufám, že to vymyslí dobře a že z toho budeme moci pak v sezoně těžit,“ dodala proto Veronika Vítková.

Skládačka nového realizačního týmu by nicméně měla dostat oficiální razítko tento týden.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud