11. prosince 2021 • 15:15

Spousta dobíjení, biatlonistky dojely osmé. Stíhačku ovládli Francouzi

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonový Světový pohár v Hochfilzenu pokračoval v sobotu dvěma odlišnými disciplínami. Česká ženská čtveřice ve složení Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková skončila osmá. Dvě minuty za vítěznými Švédkami. Ve stíhačce ovládli kompletní stupně vítězů Francouzi, jediný Čech na startu Michal Krčmář se posunul na 27. místo. Jislová dnes nerozjela závod tak excelentně jako ve Švédsku, při střelbě vestoje spotřebovala všechny náhradní náboje. „Rozhodně to byly moje chyby, bylo to takové trošku roztěkané. Jsem ráda, že jsem to ustála a nešla jsem na trestné kolo, to by byl velký průšvih,“ řekla České televizi závodnice, která předávala jako sedmá s více než půlminutovou ztrátou na čelo.

Podruhé nastoupila do štafety juniorka Voborníková, kterou si trenér Egil Gjelland vytáhl z IBU Cupu. V prvním kole se držela ve skupině, ale doplatila na to při střelbě, kdy se musela dlouho vydýchávat před první ranou. „Snažila jsem se jet co nejlíp to šlo a přijela jsem na obě střelby v hrozných tepech a bylo těžké se zkoncentrovat na střelbu,“ uvedla po závodě. Pak už ztrácela i na trati, a i když na rozdíl od obvyklých výkonů Lucie Charvátové nemusela na trestné kolo, propadla se na třinácté místo se ztrátou minuty a půl.

Davidová rovněž potřebovala celkem tři náhradní náboje, ale měla druhý nejlepší běžecký čas na svém úseku za suverénní Elvirou Öbergovou a posunula české kvarteto na osmou příčku. Tu udržela Puskarčíková, která se na posledním úseku posunula před švýcarskou soupeřku. Švýcarky byly od začátku závodu před Češkami, ale Elisa Gasparinová závěrečnou stojku vůbec nezvládla a musela na tři trestná kola. Švýcarky nakonec skončily čtrnácté.

Švédky vedly před poslední střelbou o minutu a půl a ani chyby Hanny Öbergové je nemohly připravit o vítězství. Druhé skončily Rusky, třetí byla Francie. V neděli biatlonistky v Hochfilzenu čeká stíhací závod, štafetu mají na programu muži.

Krčmář se před týdnem blýskl ve stíhačce posunem z patnáctého místa na čtvrté a i dnes si vedl velmi dobře. Po druhé položce se pohyboval na konci druhé desítky. Při první střelbě vestoje ale dvakrát minul, což znamenalo pokles na 30. příčku. Na té zůstal po dalším trestném kole za jeden minutý terč při závěrečné střelbě a v běhu se posunul jen o tři místa.

„Ty stojky tady nejsou dobré. Vleže problém nemám, vestoje se na tom nedokážu porovnat. Byl to dobrý závod, škoda, že jsem si to odstřelil,“ řekl České televizi Krčmář, který měl sedmý běžecký čas. Ze sprintu se kvalifikoval jako jediný z českých biatlonistů.

Stupně vítězů byly čistě francouzské. Fillon Maillet vyhrál o více než půl minuty před Emilienem Jacquelinem. Bronz vybojoval ve finiši Simon Desthieux, jenž o desetinu porazil Švéda Sebastiana Samuelssona. Seveřan se ujal vedení v celkovém hodnocení SP. Překvapivý vítěz sprintu Kühn dlouho útočil na další triumf, ale pak udělal tři chyby na závěrečné položce a skončil patnáctý.

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud