21. ledna 2023 • 16:23

Krčmář ve stíhačce chyboval, polepšil si jen o jedno místo. Davidová šestá

1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Biatlonistka Markéta Davidová skončila po dvou střeleckých chybách šestá ve stíhacím závodě Světového poháru v Anterselvě a posunula se oproti startu o deset míst. Michal Krčmář minul tři terče a doběhl sedmnáctý. Závod mužů ovládl jasně lídr průběžného pořadí Nor Johannes Thingnes Bö, mezi ženami triumfovala Němka Denise Herrmannová-Wicková.

Závod vyhrála Němka Denise Herrmannová-Wicková, která startovala jako šestá a navzdory dvěma trestným kolům porazila o jedenáct sekund bezchybnou Italku Lisu Vittozziovou. Třetí doběhla Švédka Elvira Öbergová. Vítězka čtvrtečního sprintu Italka Dorothea Wiererová se po třech střeleckých chybách propadla na sedmé místo za Davidovou.

Další české závodnice nebodovaly. Tereza Voborníková skončila po čtyřech trestných kolech na 42. místě, sedmkrát chybující Lucie Charvátová byla ještě o sedm míst níže. Jessica Jislová do závodu neodstartovala.

Davidová vyrazila na trať jako šestnáctá s takřka minutovou ztrátou na čelo. Díky dvěma bezchybným položkám vleže ale poskočila o deset míst a v polovině závodu ztrácela na medaili 20 vteřin. Ve hře o cenný kov zůstala i po jedné chybě ve „stojce“.

Při závěrečné položce řada jejích soupeřek minula a česká jednička měla šanci zaútočit na stupně vítězů. Minula ale druhý terč a po trestném kole se vrátila na trať jako sedmá. V závěru ještě díky čtvrtému nejrychlejšímu běhu předstihla Wiererovou.

Jednatřicetiletý Krčmář zahájil závod z 18. místa a na prvních třech položkách minul jen jeden terč. O lepší výsledek se připravil při závěrečné "stojce", po níž musel na dvě trestná kola.

Opět vyhrál Johannes Thingnes Bö, který si připsal 11. vítězství v sezoně a 63. celkově. Devětadvacetiletý Nor triumfoval před krajanem Sturlou Holmem Laegreidem a navýšil náskok v čele SP na 219 bodů. Třetí byl Švéd Martin Ponsiluoma.

SP v biatlonu v Anterselvě - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. J. T. Bö 31:24,4 (2 trest. okruhy), 2. Laegreid (oba Nor.) -40,2 (0), 3. Ponsiluoma (Švéd.) -1:02,1 (2), 4. Rees (Něm.) -1:34,3 (1), 5. Dale -2:00,8 (1), 6. Christiansen (oba Nor.) -2:17,8 (4), ...17. Krčmář -3:10,7 (3), 46. Václavík (oba ČR) -5:31,2 (6).
Průběžné pořadí SP (po 14 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 1139, 2. Laegreid 920, 3. Christiansen 588, 4. Fillon Maillet (Fr.) 483, 5. Ponsiluoma 467, 6. Dale 460, ...15. Krčmář 362, 42. Štvrtecký 59, 51. Mikyska 41, 75. Mareček (všichni ČR) 8.

Ženy (10 km): 1. Herrmannová-Wicková (Něm.) 29:53,1 (2 trest. okruhy), 2. Vittozziová (It.) -11,0 (0), 3. E. Öbergová -17,2 (2), 4. H. Öbergová (obě Švéd.) -21,5 (3), 5. Olsbuová-Röiselandová (Nor.) -25,4 (3), 6. Davidová -27,6 (2), ...42. Voborníková -4:13,3 (4), 49. Charvátová (všechny ČR) -5:44,0 (7).
Průběžné pořadí (po 14 z 21 závodů): 1. Simonová (Fr.) 811, 2. E. Öbergová 735, 3. Vittozziová 641, 4. Wiererová (It.) 603, 5. Herrmannová-Wicková 588, 6. Hauserová (Rak.) 506, ...8. Davidová 495, 29. Jislová 134, 52. Voborníková 50, 76. Václavíková 2, 77. Charvátová (všechny ČR) 1.