7. února 2019 • 12:19

Ledecká si na MS spravila náladu! V tréninku sjezdu byla pátá

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí oficiální trénink na mistrovství světa v Aare se Ester Ledecké vydařil. Po zklamání z výkonu v superobřím slalomu zajela v další přípravě na sjezd pátý čas a spravila si náladu před páteční kombinací. V cíli se spokojeně usmála. Druhá česká lyžařka Kateřina Pauláthová obsadila 39. místo."Dobrý, dobrý, fajn. Jízdu jsem si užila. Mám z toho hezký pocit. Je tam spousta věcí, na kterých se musí opracovat. A já na nich budu ráda pracovat. Co se týče stopy a provedení, tak to bylo trošku lepší dneska," řekla Ledecká novinářům.

Ledecká, jež v super-G před rokem šokovala zlatou jízdou na olympijských hrách v Koreji, zaostala jen o dvě desetiny za vítězkou tréninku Stephanií Venierovou. Rakušanka ale projela chybně branku. Před českou lyžařkou a špičkovou snowboardistkou byly ještě Švýcarka Wendy Holdenerová a další dvě Rakušanky Ricarda Haaserová s Tamarou Tipplerovou.

Pauláthová ztratila na nejrychlejší Venierovou 2,22 sekundy. Ženy mají sjezd na programu v neděli.

Poprvé si trať v přípravě na sjezd otestovali muži, kteří o první trénink přišli kvůli komplikacím s příjezdem výprav do švédského dějiště MS. Nejrychleji jel Rakušan Matthias Mayer. Z Čechů se nejvíce dařilo 35. Janu Zabystřanovi, Ondřej Berndt obsadil 68., Tomáš Klinský 75. a Kryštof Krýzl 80. místo.

Muži - první trénink na sjezd:
1. Mayer 1:18,85, 2. Reichelt (oba Rak.) -0,28, 3. Kilde (Nor.) -0,30, ...35. Zabystřan -2,01, 68. Berndt -3,99, 75. Klinský -5,05, 80. Krýzl (všichni ČR) -6,39.

Ženy - třetí trénink na sjezd:
1. Venierová (Rak.) 1:02,66, 2. Holdenerová (Švýc.) -0,09, 3. Haaserová a Tipplerová (obě Rak.) obě -0,19, 5. Ledecká -0,20, ...39. Pauláthová (obě ČR) -2,22.

SVĚTOVÉ HVĚZDY V ČESKU
Po 8 letech se do Špindlerova Mlýna vrací Světový pohár v alpském lyžování. Světové hvězdy v čele s Mikaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou budou 8. a 9. března 2019 soupeřit v obřím slalomu a slalomu. Jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaná na území ČR v roce 2019 slibuje jedinečnou podívanou v moderním Skiareálu Špindlerův Mlýn, a to nejen v samotných závodech, ale rovněž i v rámci doprovdoných aktivit. Veškeré informace najdete na stránkách https://www.worldcup2019.cz/.

Třetí trénink sjezdu se na MS Ester Ledecké vydařil, byla pátá
Třetí trénink sjezdu se na MS Ester Ledecké vydařil, byla pátá

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud