Záhrobská v superkombinaci jedenáctá

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

FOTO - Superkombinaci na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování vyhrála Rakušanka Kathrin Zettelová. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská obsadila jedenácté místo, ve slalomu předvedla druhou nejrychlejší jízdu.

Zklamání prožila Američanka Lindsey Vonnová, která byla z druhého místa diskvalifikovaná.

Záhrobská, která obhajovala čtvrté místo, se o lepší výsledek připravila ve sjezdu. V něm předvedla jízdu na jistotu bez většího rizika a na hlavní soupeřky nabrala značnou ztrátu. Nic na tom nezměnil ani slalom, přestože v něm úřadující mistryně světa předvedla riskantní jízdu a lepší byla jen domácí Sandrine Aubertová.

Povedený slalom může Záhrobskou povzbudit do slalom speciál, který se však příští sobotu pojede na protilehlé sjezdovce Bellevarde, kde závodí muži.

Kombinaci dokončily i další dvě české lyžařky. Lucie Hrstková byla dvacátá a Klára Křížová o pět míst za ní. Dcera bronzové olympijské medailistky ze Sarajeva Olgy Charvátové-Křížové se ve slalomu musela vracet do branky a skončila mezi klasifikovanými závodnicemi poslední.

Lindsey Vonnová

Zettelová po pátém místě ve sjezdu zajela třetí nejrychlejší slalom a s náskokem půl sekundu vyhrála před největším překvapením závodu Larou Gutovou. Teprve sedmnáctiletá Švýcarka byla v této sezoně ve sjezdu nejlépe dvanáctá, ovšem ve Val d'Isere jezdí skvěle.

Před Zettelovou se mohla dostat jen Američanka Lindsey Vonnová, která vyhrála sjezd a ve slalomu na posledním mezičase vedla. Nakonec dojela těsně druhá, ale vzápětí byla za nesprávné projetí branky diskvalifikována. Vítězka úvodního super-G tak přišla o šanci stát se první ženou v historii, která na mistrovství získá medaili v každé disciplíně.

S náročnou sjezdovkou Tete de Solaise si neporadila hned patnáctka závodnic. Byly mezi nimi i Američanka Julia Mancusová a Anja Pärsonová, které po super-G nedokončily ani druhý závod na šampionátu. Švédka tak neobhájila další zlatou medaili z minulého šampionátu v Aare.

Kuriózní vystoupení ve sjezdu předvedla rumunská lyžařka Edith Miklosová, které krátce po startu upadla jedna lyže. Přesto v jízdě pokračovala a málem dojela až do cíle. V závěru jí došly síly a při nájezdu do cílové rovinky upadla.

Superkombinace žen:
1. Zettelová (Rak.) 2:20,13 (1:31,97+48,16), 2. Gutová (Švýc.) 2:20,69 (1:30,63+50,06), 3. Görglová (Rak.) 2:21,01 (1:31,03+49,98), 4. Rieschová (Něm.) 2:21,67 (1:31,92+49,75), 5. Marchandová-Arvierová (Fr.) 2:22,62 (1:32,15+50,47), 6. Schnarfová (It.) 2:22,68 (1:34,01+48,67), 7. Fenningerová (Rak.) 2:22,69 (1:33,22+49,47), 8. Suterová (Švýc.) 2:22,90 (1:32,45+50,45), 9. Aubertová (Fr.) 2:22,98 (1:35,90+47,08), 10. Ferková (Slovin.) 2:23,11 (1:32,41+50,70), 11. Záhrobská 2:23,19 (1:35,11+48,08), ...20. Hrstková 2:29,80 (1:38,41+51,39), 25. Křížová (všechny ČR) 2:43,78 (1:37,58+1:06,20).