Další žaloba na liberecké organizátory | iSport.cz
27. července 2009 • 11:51

Další žaloba na liberecké organizátory

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Prezidentka organizačního výboru MS v klasickém lyžování v Liberci 2009 Kateřina Neumannová.
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Technická univerzita v Liberci podala žalobu na organizátory světového šampionátu v klasickém lyžování. Organizační výbor nezaplatil 8,75 milionu korun za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy.Univerzitě se nepodařilo sjednat s pořadateli splátkový kalendář, uvedla její mluvčí Jaroslava Kočárková.

"Žaloba byla připravená asi měsíc. Čekali jsme na upřesnění, jak chtějí pořadatelé dluh vyrovnat, ale ani to nepřišlo, proto ho budeme vymáhat soudně," poznamenala mluvčí. Aktivace žaloby stála univerzitu 350.000 korun.

Organizátoři si pronajali na dobu šampionátu menzu a celý areál kolejí v Harcově, který běžně obývá asi 3000 studentů. Univerzita kvůli tomu musela koleje opravit a také zkrátit zimní semestr. Během mistrovství tam pobývalo asi 800 účastníků šampionátu, hlavně sportovců.

Univerzita za to účtovala pořadatelům necelých 11 milionů, ti jí ale zaplatili jen zhruba dvoumilionovou zálohu.

Univerzita není jediná, komu pořadatelé dluží. Platby 21 milionů korun za zajištění dopravy v průběhu šampionátu se nedočkal ani Dopravní podnik města Liberce (DPML).

"Žalobu jsme ale zatím nepodali," řekla ČTK mluvčí společnosti Martina Poršová.Dopravní podnik nasadil v době šampionátu všech 118 autobusů a 67 tramvají, které vlastní. Dopravu ve městě navíc posílilo 16 autobusů i s řidiči z Jablonce nad Nisou a Mladé Boleslavi.

Od 16. února do 1. března platil ve městě zvláštní jízdní řád, městská doprava byla zdarma a spoje jezdily mnohem častěji. Nezaplacená faktura představuje zhruba pět procent ročních výnosů podniku.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová dnes nezvedala telefon. Přednedávnem ale odhadla dluhy vůči dodavatelům na 70 až 100 milionů korun.

Výbor počítal s rozpočtem kolem 594 milionů, náklady však byly nakonec o 30 milionů vyšší a příjmy o 86 milionů nižší.Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března.

Ze státního, městského a krajského rozpočtu na ně putovaly více než dvě miliardy korun. Jeho financování má na žádost ministerstva školství prověřit finanční úřad.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud