17. března 2023 • 14:01

Skvělá Razýmová! Na klasické desítce ve Falunu dojela v TOP10

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila na Světovém poháru ve Falunu devátá v závodě na 10 km klasicky s intervalovým startem a poprvé v sezoně se dostala do elitní desítky. Vyhrála Finka Kerttu Niskanenová, která si připsala premiérové vítězství v tomto ročníku.Pro jednatřicetiletou Razýmovou, jež se vrátila k závodům po mateřské přestávce loni v prosinci, bylo dosud nejlepším umístěním v SP po pauze jedenácté místo z lednové desítky volným způsobem s hromadným startem ve Val di Fiemme. Na mistrovství světa v Planici bylo jejím maximem 13. místo ve skiatlonu.

Za Niskanenovou dnes zaostala o 49,2 sekundy. Získala ale mimo jiné skalp vedoucí ženy průběžného pořadí SP Tiril Udnes Wengové. Norku díky lepšímu závěru porazila o téměř sedm sekund. Druhá česká reprezentantka na startu Kateřina Janatová obsadila 37. místo s odstupem 2:10 minuty.

Niskanenová byla rychlejší o 15,9 sekundy než Katharina Hennigová z Německa. Třetí skončila Anne Kjersti Kalvaaová, norská reprezentantka za vítěznou Finkou zaostala o 22,3 sekundy.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud