Wengová vyhrála stíhačku v Lillehammeru, české běžkyně nebodovaly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Norská lyžařka Heidi Wengová vyhrála stíhací závod na deset kilometrů klasicky i celou třídenní minitour Světového poháru v Lillehammeru. České běžkyně nebodovaly, nejlepší z nich byla na 43. místě Petra Nováková.

Wengová měla na startu dvacetivteřinový náskok a bez potíží ho udržela. Druhá za ní doběhla se ztrátou 16 sekund její krajanka Ingvild Flugstad Östbergová, třetí skončila Finka Krista Pärmäkoskiová. Ta ještě v závěrečném sjezdu jela před Östbergovou, ale spadla a ztrátu už nedohnala.

Pärmäkoskiová přitom do závodu vyjížděla z páté pozice a na trati dokázala předstihnout i norskou favoritku Marit Björgenovou. Ta dojela s bezmála minutovou ztrátou na vítězku čtvrtá, v nejlepší desítce měly domácí Norky pětinásobné zastoupení.

Nováková na startu ztrácela na bodovanou třicítku 14 sekund, v cíli přes minutu. České běžkyně tak dál čekají na první body v sezoně. Karolína Grohová skončila na 54. místě a Kateřina Beroušková na 56. příčce.

Od 12:00 pojedou muži stíhací závod na 15 km klasicky, z prvního místa odstartuje švédský běžec Calle Halfvarsson.