Lukáš Bauer do stopy! Šampion pojede Kaiser Maxmilian Lauf | iSport.cz
12. ledna 2018 • 16:40

Lukáš Bauer do stopy! Šampion pojede Kaiser Maxmilian Lauf

Autor:
TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

V čele se svým principálem Lukášem Bauerem jde laufařský tým Bauer Ski Team do prvního závodu séria Ski Classics v novém roce. Sestava, v níž nechybí Kateřina Smutná nebo ruská posila Ilja Černousov pojede v sobotu na Kaiser Maxmilian Laufu v Seefeldu.Bauer zatím v sezoně pomohl svému týmu ke čtvrtému místu v úvodním prologu, na začátku prosince byl čtyřicátý na La Sgambedě. Měsíční vánoční pauzu využil k pilnému tréninku.

„U mě proběhla klasická novoroční předsevzetí už v prosinci. Jak se blížily Vánoce, říkal jsem si, že další závod už je blízko. Tak jsem začal trénovat a naskočil do klasické přípravy,“ uvedl Bauer.

Jeho tým vstupuje do důležité fáze sezony, během čtyř týdnů ho čekají čtyři starty, dohromady 245 kilometrů ve stopě. „Je to jednoznačně nejtěžší období v sezoně, teď je ideální být v dobré formě“ říká Bauer, jehož tým bude útočit na stupně hned v prvním letošním závodě v rakouském Seefeldu.

Šedesátikilometrový Kaiser Maximilian Lauf se jede v sobotu a Bauer Ski Team do něj vyjede se čtyřmi závodníky. Na startu budou kromě Bauera i obě týmové jedničky, Kateřina Smutná a Ilja Černousov, a Jan Šrail. „Byl bych rád, kdybychom navázali na velmi dobrý začátek sezony,“ přeje si Bauer.

Jan Šrail a Lukáš Bauer měli důvod k úsměvům

Zatím nejlepším týmovým výsledkem bylo druhé místo Kateřiny Smutné v La Sgambedě. V Seefeldu Smutná obhajuje loňský triumf. „U Katky Smutné je to jasné, ta bude chtít opět předvést skvělý výsledek a útočit na vítězství, které vybojovala v Seefeldu loni. Všechny tréninkové ukazatele naznačují, že je na tom dobře,“ pochvaluje si Bauer. „U Ilji Černousova věřím, že bude dobře připravený, aby mohl atakovat první pětku, což je hodně vysoký cíl. Honzu Šraila bych rád viděl do 25. Místa.“

Další členové Bauer Ski Teamu stihli v prosinci i závodit. Jan Šrail stál na stupních dvou sprintů v Bavorské Rudě a Zwieselu, dobrý výsledek zajel i v závodě Kontinentálního poháru v St. Ulrichu. Ten absolvovala i Kateřina Smutná, která následně Vánoce strávila v Jablonci a měla možnost trénovat na trati Jizerské 50.

„Byla skvěle upravená, proto jsem zůstala v Česku déle, než jsem původně plánovala. Na Jizerskou 50 se těším nejvíc ze všech závodů, které mě v roce 2018 čekají. Jizerka je něco jiného, výjimečného,“ říká lyžařka, která už v minulosti dokázala zvítězit v celkovém pořadí Visma Ski Classics. „O to se chci ještě jednou pokusit, to je můj cíl. Vyhrát bych chtěla už teď v Seefeldu, ale vím, že tamní závod je těžký a dlouhý, tak uvidíme, jak se to vyvine na trati.“ 

Po závodu v Seefeldu má série Ski Classics na programu sedmdesátikilometrovou Marcialongu a závod Cortina-Toblach.

„Je to začátek fakt těžkého období. Teď je ideální být v dobré formě, protože v krátkém časovém úseku jsou čtyři závody, což je dost výrazná porce s ohledem na celou sezonu,“ uvědomuje si Bauer.

Program Visma Ski Classics:

 

13. ledna – Kaiser Maximilian Lauf; 60 km, Seefeld, Rakousko

20. ledna – La Diagonela; 65 km, Engadin, Švýcarsko

28. ledna – Marcialonga; 70 km, Trentino, Itálie

3. února – Toblach-Cortina; 50 km, Itálie

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud