Tam, kde se lámou hole. Bauera poprvé čeká legendární Marcialonga | iSport.cz
Martin Hašek
27. ledna 2018 • 13:25

Tam, kde se lámou hole. Bauera poprvé čeká legendární Marcialonga

TOP VIDEA
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžec na lyžích Lukáš Bauer se v neděli poprvé v kariéře vydá na trať věhlasné Marcialongy v okolí Val di Fiemme. Závod na 70 kilometrů je dalším dílem seriálu Visma Ski Classics, v němž český Bauer Ski Team v posledních týdnech boduje. Na Marcialonze (7.35, PP ČT Sport) bude obhajovat loňské vítězství Kateřina Smutná.Sám Bauer, který se už spíš přesunuje do role manažera, pojede Marcialongu úplně poprvé.

„Už jsem byl několikrát přihlášený, ale vždycky z toho sešlo kvůli nemoci nebo zranění. Loni jsem dal přednost přípravě, abych dohnal tréninkové manko. Takže teď to bude poprvé a o to víc se na závod těším, i když z něho mám respekt a vím, že bude bolet. I proto, že mi kvůli práci kolem týmu nezbývá moc času na trénink,“ líčí Bauer.

Pozná tak populární, ale náročný závod, jehož sedmdesátikilometrová trať vrcholí prudkým stoupáním do cíle.

„Úskalí Marcialongy je v tom, že trať je hodně úzká, dost se tam lámou hole. Je to kvůli tomu takový nervózní závod,“ říká Bauer. „Většina trati vede z mírného kopce, ale je tam i několik stoupání s prudkým kopcem na konci, který je po nějakých sedmdesáti kilometrech dost brutální.“

Smutná obhajuje vítězství

Členové Bauer Ski Teamu budou chtít navázat na medailové pozice z předchozích třech závodů. Kateřina Smutná, která je v průběžném pořadí seriálu na druhém místě, bude na Marcialonze obhajovat loňské vítězství. Při svých třech předchozích startech dokázala dvakrát zvítězit a jednou dojela druhá.

„Závod by měl Katce sedět, v minulosti se jí tam vždycky dařilo. Na pozicích kolem stupňů vítězů by se mohl pohybovat i Ilja Černousov. Já bych byl moc rád, kdybychom dodrželi trend být v každém závodě na stupních,“ přeje si Bauer.

Lukáš Bauer kromě manažerských povinností ve svém týmu i dál závodí
Lukáš Bauer kromě manažerských povinností ve svém týmu i dál závodí

Poprvé se na start Marcialongy postaví také Ilja Černousov, který v předchozích dvou závodech seriálu dálkových běhů vybojoval pódiová umístění a důležité body do týmové soutěže.

„Doufám, že se mi podaří dobře zregenerovat po posledním dlouhém závodě ve Švýcarsku a budu moct opět předvést co nejlepší výkon,“ přeje si aktuálně čtvrtý muž celkového pořadí Visma Ski Classics.

Povzbuzený osobním maximem vyrazí do dalšího závodu seriálu Jan Šrail. 27letý závodník ze Šumavy dojel na La Diagonele 23. a rád by v některém z dalších závodů nakoukl do první dvacítky. „Kdyby se to podařilo třeba už na Marcialonze, bylo by to úplně nejlepší. Je to jeden z nejvyhlášenějších závodů, po Vasově běhu je asi nejznámější. Bude to hodně dlouhé a člověk na trati musí pořád makat,“ uvědomuje si Šrail po loňské zkušenosti.

V barvách jeho týmu ho absolvuje ještě francouzský reprezentant Alexis Jeannerod, který obsadil 18. místo na La Sgambedě. „Kdyby byl zase do dvacítky, budu hodně spokojený. Cíle tak máme opět vysoké, chci alespoň jedno pódium,“ uzavírá Bauer.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud