Nepříjemná volba. Ledecká si z MS musí vybrat, doma ji čeká Světový pohár | iSport.cz
Martin Hašek
3. května 2018 • 08:20

Nepříjemná volba. Ledecká si z MS musí vybrat, doma ji čeká Světový pohár

TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uprostřed horkého jara přijel do Česka šéf Světového poháru v alpském lyžování Atle Skaardal a zchladil naděje Ester Ledecké na dvojboj na světových šampionátech v roce 2019. Programy MS v alpském lyžování a snowboardingu se posunovat nebudou a olympijská královna si bude muset vybrat. Na závěr sezony ji ale čeká náplast v podobě lyžařských závodů Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.Strávil dlouhý den v Krkonoších a večer pospíchal k televizi, aby stihnul zápas svých milovaných Reds v semifinále Ligy mistrů. „Liverpoolu jsem fandil, už když jsem byl takhle malý,“ usmíval se Atle Skaardal.

Dvojnásobný mistr světa v super-G přijel do Česka, aby zkontroloval přípravy na březnové závody Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Zároveň potvrdil, že ani zářivá sláva Ester Ledecké z Pchjongčchangu v příští sezoně nepohne soukolím dvou odlišných sportů. Šampionáty v alpském lyžování a snowboardingu jdou programem přímo proti sobě, opakování olympijského dvojboje je nemožné.

„To je samozřejmě hodně mimo moji odpovědnost. Ale řekl bych, že určitě není šance mistrovství světa posunout,“ řekl Skaardal. „Jsou to obrovské akce, příprava vyžaduje spoustu koordinace, stojí to spoustu peněz. Z mého pohledu je na to nulová šance. Můžu vám říct, že by to byl složitý projekt.“

Ledecká na olympiádě v Koreji získala dvě senzační zlaté medaile ve dvou sněhových sportech, v roce 2019 jdou ale programy světových šampionátů ve snowboardingu v americkém Park City a alpském lyžování ve švédském Aare proti sobě. Přesně v termínu snowboardingového šampionátu se navíc v Aare jedou Ledecké oblíbené lyžařské rychlostní disciplíny.

„Vždycky člověk věří, že s tím něco můžete udělat. V Aare na finále Světového poháru jsem se bavil s lidmi z FIS, že je velice nešťastné, pokud oni sami považují Ester za největší příběh alpského lyžování, že jdou dvě mistrovství proti sobě,“ uvedl David Trávníček z Ledecké manažerské agentury Sport Invest.

„Ester byla překvapená. Bohužel, je to otázka rozhodnutí, co v sezoně bude důležitější. Ale mám pocit, že zatím by v diskuzích mohlo vítězit mistrovství světa v alpských disciplínách.“

Dlouhodobě si Ledecká mezi dvěma sporty vybírat nehodlá, ale je možné, že příští zimu dá větší důraz na lyžování. Už proto, že osmého a devátého března se do Špindlerova Mlýna po dlouhých osmi letech vrátí Světový pohár.

Delegace FIS v čele se Skaardalem včera podnikla do areálu ve Svatém Petru inspekční cestu a odjížděla spokojená. Dobrá zpráva pro Ledeckou je, že kromě slalomu se pojede také obří slalom, a ne původně plánovaný paralelní obří slalom.

„Trochu jsme se bavili o možnosti udělat tady paralelní slalom. Ale změnili jsme to. Paralel uděláme ve Svatém Mořici a tady klasický obří slalom a klasický slalom,“ vysvětloval Skaardal.

„Kopec je výborný, jak pro obří slalom, tak pro slalom. Jsou tam dvě dobré prudké sekce. Uděláme také umělé boule, abychom režisérovi televizního přenosu dali možnost pořídit pěkné obrázky. Věříme, že to bude náročná trať.“

Po Ledecké triumfu na olympiádě se spekulovalo o tom, že by v programu SP v Krkonoších mohla být její zlatá super-G, to však není z technických důvodů možné.

„To bylo bez šance, není na to dostatečné převýšení,“ vysvětlil Skaardal. „To by chtělo jinou trať a úplně jiné plánování. Také bezpečnost by si vyžadovala velké investice, bezpečnostní sítě. Bylo by to velmi drahé, pokud už to nemáte. Kalendář byl připraven pro obří slalom.“

I tak se ale ve Špindlerově Mlýně čeká velká sláva. A také činovníci FIS si pochvalují, že s bílým cirkusem přivezou do Česka jejich hvězdu.

„Pro FIS je samozřejmě skvělé, když národní hrdinka závodí doma,“ těší Skaardala. „Obří slalom doteď nebyla její nejsilnější disciplína, ale doufám, že bude ve formě.“

Především díky účasti Ledecké se čeká příští jaro ve Špindlerově Mlýně velká účast fanoušků.

„Doufám, že bude plno. Fanoušci si budou chtít sáhnout na Ester, podívat se, jak závodí, a jak poměřuje síly s nejlepší konkurencí. Věřím, že si to přijdou užít, a že jich bude hodně,“ usmívá se Trávníček.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019

SNOWBOARDING

Park City (USA)        2. – 10. února


ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

Aare (Švédsko)          5. – 17. února

Super-G          5. února

Sjezd   10. února

 

PROGRAM SP ŠPINDLERŮV MLÝN 2019

8. března         obří slalom

9. března         slalom

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud