Na Tour de Ski stoupali k nebi a prožívali peklo | iSport.cz
5. ledna 2009 • 15:40

Na Tour de Ski stoupali k nebi a prožívali peklo

Autor: frc
Dario Cologna
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

V reproduktorech podél trati hrála hudba z filmu Mission Impossible (Nulová šance). Přesně to vystihovalo pocity závodníků během stoupání na sjezdovku Alpe Cermis.Tři a půl kilometru, které shodně proklínají, jim však připravilo atmosféru, jakou jinde nezažijí.

Stoupali k nebi a zažívali peklo. Šplhání do svahu v údolí Val di Fiemme bralo energii a ubíjelo veškeré pocity. Tak mocně, že někteří závodníci ani nevnímali povzbuzování 25 tisíc diváků, kteří se shromáždili kolem unikátního kopce.

Obdoba v běhu na lyžích neexistuje. Žádná tribuna, žádné vstupné, jen hučící špalíry, které podobně jako v cyklistické Tour de France dostávají účinkující do zvláštního transu.

„Lidí bylo hodně, ale já je neměla možnost vnímat. Jen jsem se soustředila na jízdu,“ usmála se v cíli celkově dvaadvacátá Kamila Rajdlová. Aktéři museli dávat pozor, aby jeli po vyznačené trati. Tu měli vytyčenou stejně jako sjezdaři brankami. Hned vedle nich stály davy příznivců. „Já si v cíli připadal jako zpěvák na rockovém koncertu,“ přirovnal vítězný Dario Cologna.

Alpe Cermis budou i po včerejšku závodníci nenávidět, ale za rok na ni téměř jistě pojedou znovu. Kvůli bodům do Světového poháru a finančním prémiím o celkové výši 15 milionů korun jim to bude stát za to. „Ale teď o žádné sjezdovce nechci rok nic slyšet. Přežila jsem a tím to končí,“ uvedla třetí žena pořadí Petra Majdičová ze Slovinska.

Témata:  sport, zimní, lyžování, val, di, Fiemme, tour, de, ski
 
Články odjinud


Články odjinud