Sáblíková pronikla poprvé v sezoně do desítky na patnáctistovce | iSport.cz
8. prosince 2018 • 16:27

Sáblíková pronikla poprvé v sezoně do desítky na patnáctistovce

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na úvod Světového poháru dojela třetí v závodu na 3000 metrů v japonském Obihiru
LIGOVÝ INSIDER: Vrba by byl pro Spartu nejlepší, jen Slavia má svůj styl LIGOVÝ INSIDER: Vrba by byl pro Spartu nejlepší, jen Slavia má svůj styl
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Polsku osmé místo v závodě na 1500 metrů a poprvé v sezoně na této trati pronikla do první desítky. Časem 1:59,838 minuty zaostala o 2,51 sekundy za vítěznou Miho Takagiovou z Japonska, která vytvořila traťový rekord.

Jednatřicetiletá specialistka na delší tratě Sáblíková při předchozích startech v Japonsku atakovala na patnáctistovce Top Ten marně. V Obihiru, kde zajela dosavadní sezonní maximum 1:59,055, byla třináctá a v Tomakomai jedenáctá. V celkovém pořadí SP v disciplíně jí výsledek z Tomaszówa Mazowieckého pomohl k posunu na průběžné sedmé místo. V neděli bude Sáblíková patřit k favoritkám závodu na 5000 metrů.

Takagiová je na patnáctistovce už třetí vítězkou v sezoně a nově vede klasifikaci před Nizozemkou Ireen Wüstovou a Brittany Boweovou z USA, které ji na závodech v Japonsku odsoudily vždy k druhému místu.

Nikola Zdráhalová v Polsku bodovala díky pátému místu v divizi B, Natálie Kerschbaummayr výsledkovou listinu uzavřela.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby