29. března 2021 • 17:03

Přežil pád vrtulníku s Kellnerem: guru na prkně už unikl smrti, co je mu teď?

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Olomouc: Van Buren se postaral o gól do šatny, 1:0!
Zlín – České Budějovice: Červená karta pro Lukáše Havla v první minutě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nehodu vrtulníku na Aljašce, při níž zahynul miliardář Petr Kellner a další čtyři lidé, jako jediný přežil David Horváth. Osmačtyřicetiletý trenér je legendou českého snowboardingu. „Od kamaráda jsem slyšel, že má hodně pochroumaná žebra a omrzliny,“ řekl webu iSport.cz Tomáš Kraus, bývalý šampion ve skikrosu.Horváth byl v Česku na přelomu tisíciletí jedním z průkopníků freestyle snowboardingu a spolu s Martinem Černíkem patří mezi největší legendy tohoto sportu v zemi.

„David je fantastický chlapík, samorost. My jsme se potkávali hodně v době, kdy jsme na začátku jezdili krosy. Potom jsme spolu hodně točili a fotili, to je opravdu dobrej chlap,“ líčí Kraus . „Měl taky několik osudových několik věcí, které se mu podařilo překonat. Měl strašné zdravotní problémy se zády, přežil velkou nehodu na motorce. Tohle bude asi ta nejdrsnější.“

ONLINE: Reakce na úmrtí Petra Kellnera čtěte ZDE>>>

Horváth v letech 1999 a 2001 reprezentoval na světových šampionátech na snowboardové U-rampě, později se proslavil jako fotograf, získal sponzory a přátelil se se známými osobnostmi.

„Na horách jsem se s ním potkal asi jednou, ale registruju ho celý lyžařský život. Byl to průkopník snowboardingu,“ uvedl adrenalinový sportovec Robin Kaleta.

S Horváthem se potkala i oštěpařka Barbora Špotáková , na podzim 2008 od něj na prkně brala lekce v Alpách.

„To je asi nejlepší učitel na snowboard, jaký může být. Měla jsem na to asi tři nebo čtyři hodiny, pak jsem si troufla sjet i velkou sjezdovku,“ vzpomínala Špotáková.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud