Historické zlato! Je to hezčí než za Německo, zářila Fernstädtová | iSport.cz
3. února 2019 • 11:40

Historické zlato! Je to hezčí než za Německo, zářila Fernstädtová

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová obhájila titul juniorské mistryně světa. Na šampionátu v Königssee byla nejrychlejší v obou soutěžních jízdách a zopakovala prvenství z loňského roku, kdy zlatou medaili vybojovala ještě v barvách Německa. Nyní se postarala o historický výsledek pro český skeletonový sport."Zní to dobře, ne?" smála se Fernstädtová otázce, jaké to je být juniorskou mistryní světa z Česka. "Je to trochu hezčí, než když jsem vyhrála za Německo, protože vím, že pro český skeleton, trenéry a všechny lidi okolo je tenhle úspěch důležitější, než byl pro lidi v Německu," dodala dvaadvacetiletá závodnice v tiskové zprávě.

Po změně občanství získala pražská rodačka pro Českou republiku už druhou trofej po nedávném triumfu v seriálu Interkontinentálního poháru. V elitním Světovém poháru ještě nemůže v této sezoně kvůli změně příslušnosti startovat.

První velký závod pod českou vlajkou měla absolvovat na lednovém mistrovství Evropy právě v Königssee. Kvůli špatnému počasí byl ale šampionát o týden odložen a přemístěn do Iglsu a tam už Fernstädtová nemohla kvůli termínové kolizi se zámořskými závody Interkontinentálního poháru startovat.

Před rokem ještě Fernstädtová vybojovala zlatou medaili v barvách Německa
Před rokem ještě Fernstädtová vybojovala zlatou medaili v barvách Německa

Juniorský šampionát teď ovládla na své domácí trati v součtu časů s náskokem 58 setin před stejně starou Belgičankou Kim Meylemansovou, jež se rovněž postarala o první medaili pro svoji zemi. Třetí skončila Britka Ashleigh Pittawayová, osmnáctiletá vítězka olympijských her mládeže z roku 2016. Čtvrté místo zbylo tentokrát na Julii Kanakinovou z Ruska, jež loni ve Svatém Mořici coby obhájkyně titulu z roku 2017 skončila za Fernstädtovou druhá.

"Byla jsem na začátku trochu nervózní, protože poslední trénink nebyl tak dobrý, jak bych si představovala. Ale první jízda mě uklidnila, udělala jsem si slušný náskok a zbývalo jen udržet si první místo i v té druhé," řekla Fernstädtová a plánovala oslavu. "Slavit budu určitě, protože je to můj první titul za Česko!"

Využila faktu, že se juniorský šampionát konal v Königssee, kde se učila jezdit. "Znám tu dráhu nejlépe ze všech na světě a je jasné, že mi vyhovuje. Bylo hezké, že se mistrovství světa konalo právě tady, protože mohli přijet babička, děda, přišly kamarádky ze školy, moje bývalá učitelka. Všechno vyšlo skvěle," pochvalovala si.

Dalším vrcholem v první sezoně v českém dresu bude pro Fernstädtovou seniorské mistrovství světa na přelomu února a března v kanadském Whistleru. Ještě předtím se dva týdny zaměří na atletickou přípravu. "Pak pojedu za svým trenérem do Lotyšska a půjdeme na dráhu, protože tři týdny bez jízd, to už by bylo hodně," řekla.

Na šampionátu dospělých chce šestá žena z olympiády v Pchjongčchangu závodit v klidu. "Vyhrála jsem Interkontinentální pohár, teď jsem obhájila titul juniorské mistryně světa, takže už teď je to dobrá sezona," řekla skeletonistka.

Výsledky:

Junioři: 1. Keisinger (Něm.) 1:42,32 (51,32+51,00), ...v 1. jízdě 26. Drahoňovský (ČR) 55,70.

Juniorky: 1. Fernstädtová (ČR) 1:45,89 (53,07+52,82), 2. Meylemansová (Belg.) -0,58 (53,49+52,98), 3. Pittawayová (Brit.) -0,75 (53,53+53,11).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud