21. ledna 2016 • 04:57

Rekordní pokuta pro Venus! Američanka nepřišla na tiskovku

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měla smělé ambice. Na probíhajícím Australian Open chtěla Venus Williamsová dokráčet minimálně do čtvrtfinále a navázat tak na svoji úspěšnou kariéru. Plány jí však rozcupovala hned první soupeřka - Britka Johanna Kontaová.


REKLAMA
digi tv

Druhou polovinu minulého roku měla pětatřicetiletá Američanka výbornou. Po nekončících zdravotních trablech se konečně dostala do formy a začala se znovu drápat mezi světovou elitu. Rok zakončila vítězstvím na turnaji Elite Trophy, kde ve finále porazila Karolínu Plíškovou.  V žebříčku se vyšvihla na výborné desáté místo.

Venus Williamsová marně na soupeřku hledala zbraňVenus Williamsová marně na soupeřku hledala zbraň

V letošním roce mělo její tažení pokračovat. Nečekanou stopku americké šampionce však vystavila 47. hráčka světa Kontaová.

Nutno říct, že jí to světová desítka pořádně usnadnila. Po výkonu plném nevynucených chyb prohrála za hodinu a dvacet minut 4:6, 3:6 a postarala se tak na vlastní úkor o jedno z největších překvapení na turnaji.

A tak zatímco čtyřiadvacetiletá Britka oslavovala senzační vítězství na povinné pozápasové tiskové konferenci, její slavná soupeřka mezi novináře nedorazila. Bezprostředně po utkání ostřílená Venus ještě dokázala své přemožitelce s úsměvem podat ruku, o své dojmy se však už podělit nepřišla.

"Odměna" za ignorování tiskovky na sebe nenechala dlouho čekat, Venus zaplatí pěti tisíc dolarů, v přepočtu asi 124 tisíc korun. Vyšší finanční trest žádná jiná hráčka v historii nedostala.

Vzhledem k tomu, že si starší ze sester Williamsových za kariéru na Prize Money vydělala téměř 800 milionů korun, udělená pokuta ji tolik bolet nemusí.

Johanna Kontaová se raduje po dalším úspěšném míči
Johanna Kontaová se raduje po dalším úspěšném míči

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze