Novinář popsal schůzku s pozitivním Djokovičem: roušku (ne)sundal

Představte si to pozdvižení, kdyby vyšlo najevo, že nakažení francouzští novináři dělali rozhovor s Novakem Djokovičem a neřekli mu o tom. Srbsko by bylo vzhůru nohama. Situace je však obrácená. To světová jednička šla 18. prosince na domluvené interview s vědomím, že má covid. Neinformovala žurnalisty a ohrozila jejich zdraví.
Francouzský sportovní deník L´Equipe vyhlásil Djokoviče za sezonu 2021 svým sportovcem roku a měl dlouho dopředu domluvené focení a rozhovor. Tenista už šel na schůzku ve svém tenisovém centru v Bělehradu s vědomím, že je nakažený, i když neměl žádné příznaky a cítil se dobře.
„Cítil jsem závazek udělat interview pro L´Equipe, abych nezklamal novináře. Ale dbal jsem na to, abych při něm dodržoval rozestupy, a kromě focení jsem měl roušku. Během toho, co jsem mířil domů na předepsanou dobu izolace, uvědomil jsem si, že jsem udělal chybu v úsudku a měl jsem interview odložit,“ uvedl čtyřiatřicetiletý Srb v posledním prohlášení.

Jak celá půlhodinová schůzka probíhala, popsali sami novináři L´Equipu. Franck Ramella vylíčil, že byl instruovaný neptat se na otázky ohledně očkování a Djokovičových plánů hrát či nehrát Australian Open. „Beze všech pochybností to pro něj bylo velmi citlivé téma,“ napsal novinář v článku s tím, že se Djokoviče neptali, zda byl v poslední době a s jakým výsledkem testován.
O tenistově pozitivním testu z té doby se dozvěděli až o tři týdny později, když začala australská kauza.
Při focení Djokovič pózoval a s převzatou trofejí si i zakřičel. Během rozhovoru však měl roušku. A když ho fotograf poprosil, aby si ji sundal a on mohl udělat detaily tváře z rozhovoru, hráč odmítl.
S velkou pravděpodobností nedošli novináři žádné úhony. „Dělal jsem si test před odletem do Austrálie a byl jsem negativní,“ napsal Ramella.
Zprávy ze dne 29. prosince 2021
Zámořští novináři přišli na Twitteru s informací, že by juniorský světový šampionát mohl předčasně skončit! Ještě dnes večer o tom bude jednat direktoriát turnaje. „Dnes se sejde direktoriát turnaje, aby prodiskutoval ohledně budoucnosti juniorského MS. Věřím, že zrušení zbytku turnaje je na stole, ale zatím není nic rozhodnuto,“ napsal například Chris Peters.
Co bude s českou dvacítkou dál? „Večer zasedne direktoriát turnaje a situaci bude řešit. Informace je taková, že čekáme na výsledky testů a jediné, co můžu říct je, že výsledky budou až zítra,“ řekl ve středu večer tiskový mluvčí juniorské reprezentace Ondřej Kalát pro iSport.cz. Ve hře je i přeložení čtvrtečního zápasu s Rakouskem. Více čtěte ZDE >>>

Koronavirus nadále dusí juniorské mistrovství světa v hokeji! Dnes nebudou hrát ani Slováci, u jejich soupeřů z Ruska se totiž objevil pozitivní případ. Zápas, který měl začínat ve 22:30, tak končí kontumací 1:0 pro Slovensko. Už v 18 hodin se objevila informace, že kvůli pozitivnímu testu jednoho z hráčů prohraje kontumačně i český národní tým.
Čeští junioři dnes proti Finsku hrát nebudou! V kádru národního týmu se objevil koronavirus, pozitivní test měl jeden z hráčů. Zápas s Finskem, který měl začít ve středu od 20 hodin, se kontumuje ve prospěch soupeře 0:1. Více čtěte ZDE>>>
Nejprve přišli o druhého centra, nyní dokonce o možnost bojovat o tři body ve skupině. Americký juniorský tým je rozhodně nejvíce zasažen pandemií COVID-19 na probíhajícím šampionátu dvacítek v Kanadě. Poté, co byli dva hráči pozitivně testovaní před duelem se Švýcary, rozhodl direktoriát turnaje o kontumaci duelu pro helvétský kříž poměrem 1:0. Nyní se čeká na přetestování hráčů. Další účast USA je tak stále v ohrožení.Více čtěte ZDE>>>
