French Open: Djokovič vyřadil krále Nadala! Krejčíková má dvě finále

Autor: iSport.cz, jj, ČTK
3
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Obrovskou více než čtyřhodinovou bitvou plnou nádherných výměn končil páteční program na Roland Garros. Novak Djokovič i přes špatný start vyřadil Rafaela Nadala 3:1 na sety a ve finále se utká s Řekem Stefanosem Tsitsipasem. Barbora Krejčíková bude mít perný víkend – s Kateřinou Siniakovou totiž postoupila i do finále deblu.

Shrnutí výsledků tenisových turnajů   Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Nadal (3-Šp.) 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), 6:2, Tsitsipas (5-Řec.) - A. Zverev (6-Něm.) 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

Ženy:

Čtyřhra - semifinále:

Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Linetteová, Peraová (Pol./USA) 6:1, 6:2, Matteková-Sandsová, Šwiateková (14-USA/Pol.) - Beguová, Podoroská (Rum./Arg.) 6:3, 6:4.

Juniorky:

Nosková (ČR) - Šnajderová (4-Rus.) 1:6, 6:3, 6:3.

Bondarenková, Tóthová (8-Rus./Maď.) - Jiménezová, Nosková (3-And./ČR) 6:7 (2:7), 6:2, 10:4.

ONLINE PŘENOS - Komentovaný ONLINE French Open
5. 6. 2021
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Novak Djokovič Novak Djokovič Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 6. 2021
17:41
5. 6. 2021

Sestry Plíškovy postupují do čtvrtfinále dámské čtyřhry. Dvanáctý nasazený pár Monica Niculescuová, Jelena Ostapenková porážejí 7:5, 1:6, 6:4. V dalším kole mohou narazit na Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou.

17:10
5. 6. 2021

Barbora Krejčíková zapomněla prohrávat. S Filipem Poláškem jsou v mixu nasazení jako číslo 1 a porážejí v úvodním kole domácí pár Alize Cornetová, Edouard Roger-Vasselin 6:2, 6:2.

13:50
5. 6. 2021
Barbora Krejčíková

Není to velké překvapení, ale skvělý výsledek ano. Barbora Krejčíková s převahou poráží turnajovou pětku Elinu Svitolinovou 6:3, 6:2. Soupeřka v boji o premiérové čtvrtfinále grandslamu - naše stará známá Sloane Stephensová.

13:06
5. 6. 2021

Tak nakonec to neklaplo, Karolína Muchová prohrává se Sloane Stephensovou 3:6, 5:7. V zápase udělala příliš chyb (32), hodně z nich v důležitých chvílích. Muchová také ale opět předvedla jednu svou výbornou vlastnost - dokáže během utkání měnit taktiku, přizpůsobovat se a řešit problémy.

12:18
5. 6. 2021

Karolína Muchová se chytá, hraje mnohem odvážněji, tlačí se k síti, začíná se dařit. Dosáhla na svůj první brejk zápasu, z 0:2 srovnává na 2:2 ve druhém setu.

11:53
5. 6. 2021

Karolína Muchová prohrává první set 3:6. Chtělo by to trochu zpřísnit hru, výměny většinou diktuje Stephensová. Opatrností tenhle zápas česká tenistka nevyhraje.

11:00
5. 6. 2021

Od 12 hodin se na centrkurtu pokusí Barbora Krejčíková zaskočit nasazenou pětku Elinu Svitolinovou. Česká tenistka a vítězka sedmi zápasů za sebou má větší šanci, než by se mohlo papírově zdát.

10:58
5. 6. 2021
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Dobrý den, ahoj. Vítejte u sedmého dne French Open, i dnes jdou ve dvouhře do akce dvě české tenistky. Karolína Muchová nastoupí již za pár minut proti Sloane Stephensové, přemožitelce své kamarádky Karolíny Plíškové. Půjde o jejich první vzájemný zápas a pestrý styl obou hráček slibuje pohlednou podívanou.