PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Dva covidové případy, pád nerozehrané obhájkyně Barbory Krejčíkové v prvním kole a poslední česká zástupkyně Karolína Muchová končící ve 3. kole v slzách poté, co si poranila pravý kotník. Český horor na Roland Garros 2022 dostal výstižnou tečku. Poprvé od roku 2016 nebude mít tuzemský tenis zástupkyni v osmifinále.
Už se zdálo, že je Muchová v Paříži skoro nesmrtelná. Po dvou vítězných tiebreacích proti nasazené čtyřce Marii Sakkariové zahájila i střet s Amandou Anisimovovou zvládnutým dramatem. Nejdřív nevyužila setbol, pak v tiebreaku prohrávala už 1:5. Američanka ji na svůj druhý setbol rozebrala, ale drajv volej u sítě vyhodila do autu. Muchová nepřestávala dřít, ukořistila první sadu po 82 minutách 7:6 (7) a blížila se postupu. Ale také hned po zisku prvního dějství zamířila na ošetření do šatny. Vrátila se z ní se zavázaným levým stehnem.
To neměl být ten největší problém. Za stavu 2:2 a 15:15 ve druhém dějství se Muchová rozběhla k míči do strany, podvrkla si pravý kotník a upadla na antuku dvorce Suzanne Lenglenové. Následovalo další ošetření, tejpování kotníku, během něhož se české tenistce draly do očí slzy a hlavu schovala pod ručník. Ještě to zkoušela, vždyť tvrdí, že pro velké zápasy na velkých kurtech tenis hraje. Bojovala na jedné noze, i když se nemohla hýbat a za některými míči se jen otočila.
Druhý set ztratila 2:6, ve třetím se už i při hře rozplakala, když ztrácela 0:2. Ještě jednou se ale postavila na servis, ale neměla šanci. Od zranění kotníku prohrála všech sedm gamů, za stavu 7:6, 2:6, 0:3 duel nakonec plačíc skrečovala. „Takhle nikdo nechce vyhrát, doufám, že bude brzy v pořádku,“ řekla vítězka Anisimovová.
Tak pro český tenis skončil brutální ročník Roland Garros.
Zprávy ze dne 24. května 2022
Vrací se po dvou operacích levého chodidla, za posledních dvanáct měsíců vyhrál jen dva zápasy. Sedmatřicetiletý Švýcar Stan Wawrinka, šampion Roland Garros z roku 2015, ale ani v Paříži nenašel vítěznou cestu. Veterán, jenž spadl až do třetí stovky žebříčku, vypadl už v 1. kole s domácím Corentinem Moutetem ve čtyřech setech a nejsilnější dojem zanechal kvůli bizarní hádce. Více čtěte ZDE>>>

Jirka Veselý to přijel po zranění hamstringu do Paříže hlavně zkusit, Jiřího Lehečku čeká silný David Goffin, od kterého dostal v dubnu v Monte Carlu 6:4, 6:3.
Jinak dneska si mačkání našich palců nejvíc zaslouží Zdeněk Kolář. V pětadvaceti letech ho čeká svátek - grandslamová premiéra. Šestnáctkrát nedokázal projít z kvalifikace do hlavní soutěže, až teď na sedmnáctý pokus to vyšlo. A střet v 1. kole s domácím Lucasem Pouillem, bývalým hráčem top 10 dnes na 163. místě žebříčku, je rozhodně šancovní.
Dnešní tip? 2 postupy a 3 porážky. To by dalo Česku celkem 6 zástupců ve druhém kole. Not bad...
Třiadvacetiletá Andrianjafitrimová čelí poprvé v kariéře hráčce z top 50 žebříčku. Měří pouhých 169 centimetrů a v žebříčku jí patří 141. místo. Plíšková poslední dva roky uhrála v Paříži jen druhé kolo, po semifinále z generálky ve Štrasburku by snad měla být ale v dost dobré formě na to, aby to dneska zvládla.