Wimbledon: První Ital ve finále vyzve Djokoviče. Peschkeová padla

Autor: iSport.cz, jj
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Novak Djokovič vs. Matteo Berrettini. To je složení wimbledonského finále v mužském singlu. Obhájce titulu z roku 2019 Djokovič v semifinále udolal po tuhém boji Kanaďana Denise Shapovalova 7:6 (3), 7:5 a 7:5. Berrettini se jako první Ital v historii dostal do finále Wimbledonu po výhře nad přemožitelem Rogera Federera Hubertem Hurkaczem z Polska 6:3, 6:0, 6:7 a 6:4. Před branami finále skončila Květa Peschkeová, která po boku Němce Kevina Krawietze v mixu v den svých 46. narozenin padla s britským párem Salisbury/Dartová 2:6, 6:4 a 4:6.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon, komentovaný ONLINE
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Karolína Plíšková Karolína Plíšková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Roger Federer Roger Federer
Obnovit
Zprávy ze dne 11. 7. 2021
16:48
11. 7. 2021

Hlavní rozhodčí zápasu je dnes Chorvatka Marija Čičaková, první žena v historii turnaje, která řídí finále mužské dvouhry.

16:41
11. 7. 2021

Teď je to celkem jednoznačné - Djokovič už vede 4:0. Berrettini se ve druhém setu nemůže chytit.

16:33
11. 7. 2021

Druhý set začal lépe Djokovič, hned získal soupeřovo podání a vede 2:0.

16:26
11. 7. 2021

Djokovič ztratil teprve druhý set na turnaji a vývoj finále bude muset otáčet. Připomeňme, že pokud Srb uspěje, ziskem dvacátého grandslamu se v historických tabulkách dotáhne na duo Roger Federer, Rafael Nadal. Berretini grandslamové finále hraje poprvé v kariéře.

16:20
11. 7. 2021

Mateo Berrettini vyhrál tie-break se skóre 7:4 a získává první set wimbledonského finále!

16:16
11. 7. 2021

Výměna stran v tie-breaku za stavu 3:3, dramatické finále úvodní sady.

16:11
11. 7. 2021

Srovnáno na 6:6, jdeme do zkrácené hry!

16:08
11. 7. 2021

Berrettiniho ostrý servis Djokovičovi občas dělá problémy...

16:05
11. 7. 2021

První set graduje, Djokovič vede 6:5. Rozhodne až tie-break?

16:01
11. 7. 2021

Finále je pod dohledem Toma Cruise, holywoodské hvězdy. Čeká dnes Berrettiniho „Mission Impossible“?

15:59
11. 7. 2021

Tak pozor! Berrettini zabojoval, získal Djokovičovo podání a snižuje na 4:5.

15:52
11. 7. 2021

Jasně nejdelší game zápasu šel přes 8 shod, Berrettini nakonec podání udržel a snížil na 3:5. Djokovič teď ale při svém servisu může první set ukončit.

15:43
11. 7. 2021

Odbočka k večernímu finále EURO - tenhle fanoušek teď přeje Berrettinimu, ve fotbale ale bude fandit Anglii.

15:38
11. 7. 2021
Novak Djokovič

Srb je pořád ve výhodě a k zisku prvního setu má výrazně blíž, vede už 5:2.

15:29
11. 7. 2021

První brejk zápasu! Berrettini ztratil podání a Djokovič odskakuje do vedení 3:1.

15:24
11. 7. 2021

Po třech gamech platí skóre 2:1 pro Djokoviče, oba hráči si zatím drží své servisy. Srba už ale přibrzdily 3 dvojchyby.

15:16
11. 7. 2021

Djokovič musel o první servis bojovat, brejkbol soupeře ale odvrátil a získal úvodní game finále pro sebe.

15:10
11. 7. 2021

Finále začíná, na podání jako první Novak Djokovič, světová jednička!

15:05
11. 7. 2021

15:00
11. 7. 2021

Djokovič na cestě do finále ztratil jediný set, hned ten první na celém turnaji. Utkání s Britem Jackem Draperem ale dokázal otočit a pak postupně hladce vyřadil Kevina Andersona, Denise Kudlu, Christiana Garína, Martona Fucsovicse i Denise Shapovalova.
Přesvědčivě v Londýně hrál i Berretini, během turnaje prohrál jen tři sady. Postupně si poradil s Guidem Pellou, Boticem van de Zandschulpem, Aljazem Bedenem, Iljou Ivaškou, Felixem Augerem-Aliassimem a Hubertem Hurkaczem.