Paráda! Marie Bouzková postoupila ve Wimbledonu poprvé v kariéře do grandslamového osmifinále. Ve třetím kole zvládla i do třetice duel s americkou soupeřkou a Alison Riskeovou porazila 6:2, 6:3. Jiří Veselý si naopak v All England Clubu potřetí v kariéře osmifinále nezahraje. Poslední český zástupce v mužské dvouhře podlehl na londýnské trávě Tommymu Paulovi z USA. Bývalý juniorský šampion z Roland Garros zvítězil 6:3, 6:2, 6:2. Dění v Londýně sledujte ONLINE na iSport.cz, kde také najdete reportáž s postřehy redaktora Jana Jarocha přímo z Londýna.
Třiadvacetiletá Bouzková si tak o další krok vylepšila osobní maximum na turnajích velké čtyřky, na nichž až dosud nikdy nepřešla přes druhé kolo. Po skalpu světové osmičky Danielle Collinsové a výhře nad Ann Liovou dnes porazila další papírovou favoritku. Riskeovou, která byla nasazena jako číslo 28, jednoznačně přehrála za necelou hodinu a půl. O čtvrtfinále se utká s vítězkou duelu mezi Francouzkou Caroline Garciaovou a Čang Šuaj z Číny.
Osmadvacetiletý Veselý se po pětisetové bitvě z předchozího kola s Alejandrem Davidovichem tentokrát rozloučil už po hodině a půl. Proti o tři roky mladšímu 30. nasazenému soupeři, který v hlavní soutěži Wimbledonu hraje poprvé, si sice vypracoval sedm brejkbolů, ani jednu příležitost však neproměnil. Sám přišel o podání pětkrát.
Hladký postup do osmifinále čtyřhry si zajistily Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Druhé nasazené šampionky z roku 2018 porazily estonsko-americký pár Anett Kontaveitová, Shelby Rogersová 7:6, 6:3.
Tenisový Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 40,35 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 2. kolo: Kubler (Austr.) - Novak (Rak.) 6:3, 6:4, 6:4, Sock - Cressy (oba USA) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7:1).
3. kolo: Paul (30-USA) - Veselý (ČR) 6:3, 6:2, 6:2, Djokovič (1-Srb.) - Kecmanovič (25-Srb.) 6:0, 6:3, 6:4, Alcaraz (5-Šp.) - Otte (32-Něm.) 6:3, 6:1, 6:2, Norrie (9-Brit.) - Johnson (USA) 6:4, 6:1, 6:0, Sinner (10-It.) - Isner (20-USA) 6:4, 7:6 (7:4), 6:3, Van Rijthoven (Niz.) - Basilašvili (22-Gruz.) 6:4, 6:3, 6:4, Tiafoe (23-USA) - Bublik (Kaz.) 3:6, 7:6 (7:1), 7:6 (7:3), 6:4, Goffin (Belg.) - Humbert (Fr.) 4:6, 7:5, 6:2, 7:5.
Ženy:
Dvouhra - 3. kolo: Bouzková (ČR) - Riskeová (28-USA) 6:2, 6:3, Džabúrová (3-Tun.) - Parryová (Fr.) 6:2, 6:3, Mariaová (Něm.) - Sakkariová (5-Řec.) 6:3, 7:5, Ostapenková (12-Lot.) - Beguová (Rum.) 3:6, 6:1, 6:1, Mertensová (24-Belg.) - Kerberová (15-Něm.) 6:4, 7:5, Garciaová (Fr.) - Čang Šuaj (33-Čína) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), Niemeierová (Něm.) - Curenková (Ukr.) 6:4, 3:6, 6:3, Watsonová (Brit.) - Juvanová (Slovin.) 7:6 (8:6), 6:2.
Čtyřhra - 2. kolo: Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Kontaveitová, Rogersová (Est./USA) 7:6 (10:8), 6:3, Dabrowská, Olmosová (3-Kan./Mex.) - Martincová, Kosťuková (ČR/Ukr.) 7:5, 3:6, 6:3.
Zprávy ze dne 30. června 2022
Zřízenci začali otírat kliky, v tiskáči jsme každý dostali dezinfekci na ruce. Wimbledon začíná brát covid vážně, případy se množí.
BK je zpátky! Parádní a trochu nečekané vítězství pro Báru Krejčíkovou. V utkání s Viktorií Golubicovou, výbornou travařkou s jednoručným bekhendem a loňskou čtvrtfinalistkou, nebyla velkou favoritkou. Ale zaválela – 6:3, 6:4. Ve 3. kole čeká Ajla Tomjanovicová.
Katie Boulterová po velkém triumfu nad Plíškovou: „Před dvěma dny mi umřela babička, tahle výhra je pro ni."
Po loňském finále letos jen druhé kolo. Druhý týden po sobě končí Karolína Plíšková na domácí Britce Katie Boulterové. S tejně jako v Eastbourne opět po třísetové porážce, když neudržela vedení 1:0. Tentokrát padla na wimbledonském centrkurtu 6:3, 6:7, 4:6. V utkání přitom Plíšková vyhrála o 6 míčů víc než soupeřka.


Ve 3. kole jsou už tři Češi - Kvitová, Bouzková, Veselý.
Ufff, do stavu 6:1, 5:1 to byla Petra Kvitová jak z roku 2011. Pak přišel sešup a strašně komplikovaná koncovka, dva odvrácené setboly i záchrana vítězství proti vyhecované Aně Bogdanové v tiebreaku – 6:1, 7:6 (5). Sedmá výhra za sebou pro šampionku z Eastbourne. Příští soupeřka? Nasazená čtyřka ze Španělska Paula Badosaová.


Další hráč vypadnul s covidem. Z turnaje se před 2. kolem odhlásil nemocný Španěl Roberto Bautista, po Čiličovi s Berrettinim další známé jméno.
Tenista Jiří Veselý se kvůli bolestem zad odhlásil ve Wimbledonu ze čtyřhry. V turnaji měl startovat s Kazachem Alexanderem Bublikem. V pavouku dvouhry ale zůstává. V pátek by měl být jeho protivníkem ve třetím kole Američan Tommy Paul.
Je zataženo a kolem dvaceti stupňů. Pršet by snad ale nemělo.
Dobrý den/ahoj u čtvrého dne Wimbledonu. Dneska v akci tři česká esa - za moment jde na věc Petra Kvitová proti Rumunce Aně Bogdanové a pokusí se o sedmou výhru za sebou. Mizerný výkon z prvního kola se už snad nebude opakovat. Karolína Plíšková si užije centrkurt. Domácí Katie Boulterová ji vyřadila před týdnem v Eastbourne, teď je dobrý čas pro odvetu (začátek 14.30 SEČ). A těžkou práci bude mít Barbora Krejčíková se šikovnou Švýcarkou Viktorií Golubicovou, loňskou čtvrtfinalistkou Wimbledonu.
Zprávy ze dne 29. června 2022
Poslední balónek je nejtěžší, říkají tenisté. Jiří Veselý ho ale dostal darem. Temperamentní Španěl Alejandro Davidovich Fokina vztekle odpálil tenisák z kurtu a jelikož už měl předchozí napomenutí za nadávky, inkasoval trestný „fiftýn“. A tím po necelých čtyřech hodinách travnatého maratonu přišel o supertiebreak i zápas. Veselý triumfoval 6:3, 5:7, 6:7 (2), 6:3, 7:6 (7) a sám zíral, jakým způsobem do 3. kola Wimbledonu prošel. Rozhovor s Veselým po kuriózní výhře čtěte ZDE>>>.
Jiří Veselý po obrovské bitvě slaví postup do 3. kola Wimbledonu. Španěla Alejandra Davidoviche Fokinu zdolal 6:3, 5:7, 6:7, 6:3 a 7:6 (10:7). Poslední míček získal český tenista díky trestnému bodu pro soupeře za vzteklé odpálení míčku v supertiebreaku.