Kyrgiosovo přiznání: Před Nadalem mě tahali z hospody ve čtyři ráno

Video placeholder
Fenomén NADAL: na vrchol přes injekce a proč neplatil trenérovi
Nick Kyrgios se rozčiluje sám na sebe
Tenista Nick Kyrgios s přítelkyní
Nick Kyrgios zdolal ve Wimbledonu Brandona Nakashimu a zahraje si po sedmi letech čtvrtfinále grandslamu
Nick Kyrgios zdolal ve Wimbledonu Brandona Nakashimu a zahraje si po sedmi letech čtvrtfinále grandslamu
Nick Kyrgios zdolal ve Wimbledonu Brandona Nakashimu a zahraje si po sedmi letech čtvrtfinále grandslamu
Nick Kyrgios si něco vysvětluje s umpirovým sudím
Takhle teda ne, upozorňuje Nick Kyrgios
31
Fotogalerie
jj, inf
Wimbledon
Vstoupit do diskuse (4)

PŘÍMO Z LONDÝNA | Polepšený rebel? Ano i ne. Nick Kyrgios už na pokutách ve Wimbledonu zaplatil za nevycválané chování 14 000 dolarů (330 000 korun) a další ho asi čeká za porušení protokolu o oblékání. Po postupu do čtvrtfinále si totiž ještě na centrkurtu obul červené basketbalové boty a kšiltovku, čímž se zpronevěřil „bílému“ wimbledonskému pravidlu. „Prostě si dělám, co chci,“ opáčil.

Kontroverze, to je druhé jméno sedmadvacetiletého Australana. Přesto je však tentokrát něco jinak. Do grandslamového čtvrtfinále postoupil Kyrgios poprvé po sedmi letech a důvod je zřejmý – chová se víc jako profesionál, tenis už bere mnohem seriózněji než dřív.

Přitom ještě před třemi lety před zápasem s Rafaelem Nadalem na wimbledonském centrkurtu byl schopný proflámovat noc. „Můj agent mě tehdy tahal z hospody ve čtyři ráno,“ prozradil častý návštěvník podniku Dog and Fox ve Wimbledon Village. „Ale ušel jsem dlouhou cestu, časy se změnily. Zanechal jsem zlozvyků, mám kolem sebe lepší lidi. Můj masér je mým nejlepším kámošem stejně jako agent. Mám tu nejlepší holku na světě, kterou jsem posedlý. Všichni mě tak podporují a i díky nim jsem teď ve čtvrtfinále. Cítím se dospělejší, vyrovnanější, temné časy jsou za mnou,“ děkoval mimo jiné i své přítelkyni a australské modelce Costeen Hatziové. I ta mu v hráčské lóži tleskala, když ve 4. kole zvládl i přes potíže s ramenem pětisetový mač s mladým Američanem Brandonem Nakashimou.

Bude oslava? „Jen si dám večeři s týmem a půjdu spát. Dřív, když jsem měl úspěch, jsem visel na telefonu a sledoval, co o mně kdo píše. Teď už vím, jak se mám chovat,“ prohlásil borec, jehož ve čtvrtfinále čeká překvapivý soupeř – Chilan Cristian Garín. A pokud i jeho vyřadí, nabízí se šlágr s Rafaelem Nadalem.

A tentokrát na něj přímo z hospody asi nepůjde.

Online přenos - Wimbledon 2022

Zprávy ze dne 1. července 2022

Marie Bouzková
1. července 2022 · 17:05

Marie Bouzková si zatím vede dobře, první set utkání s Alison Riskeovou vyhrála 6:2!

Jan Jaroch, redaktor Sportu
1. července 2022 · 16:56

Ještě před dvěma týdny figuroval ve třetí stovce žebříčku, pak však pětadvacetiletý Nizozemec Tim van Rijthoven senzačně vyhrál turnaj ATP v domácím Hertogenboschi, přičemž přemohl Daniila Medveděva či Felixe Auger Aliassimeho. Za odměnu dostal volnou kartu do Wimbledonu a v něm už je po osmé travnaté výhře za sebou v osmifinále. Při grandslamovém debutu. A v dalším kole ho čeká Novak Djokovič.

Tim van Rijthoven vylétl už do osmifinále Wimbledonu
Tim van Rijthoven vylétl už do osmifinále Wimbledonu
Jan Jaroch, redaktor Sportu
1. července 2022 · 16:55

Andy Murray a Emma Raducanuová skončili záhy, domácí Britové však slaví krásný příběh třicetileté Heather Watsonové. Ta poprvé v kariéře postoupila do grandslamového osmifinále.

1. července 2022 · 16:48

Jiří Veselý má zatím k postupu do osmifinále daleko, v úvodních dvou setech na Američana Tommyho Paula nestačil (3:6, 2:6).

Jan Jaroch, redaktor Sportu
1. července 2022 · 14:51

Zatím asi rybička turnaje v podání Taylora Fritze.

 

Jan Jaroch, redaktor Sportu
1. července 2022 · 11:25

Počasí je v Londýně setrvalé, teplota kolem dvaceti stupňů, polojasno. Déšť či přeháňky dnes hlášeny nejsou, ale nikdy nevíte...

Marie Bouzková
1. července 2022 · 11:24

Maruška Bouzková se pokusí posunout své grandslamové maximum do osmifinále a má pěknou šanci. Alison Riskeová sice na trávě umí, ale pro 3. kolo byste mohli dostat mnohem větší zarážku. I ona proti Američance nastoupí během odpoledne na dvorec číslo 12. Půjde o jejich první vzájemný zápas.

Marie Bouzková zdraví diváky
Marie Bouzková zdraví diváky
Důležitý moment
Jan Jaroch, redaktor Sportu
1. července 2022 · 11:21

Dobrý den/ahoj z pátého dne Wimbledonu. Dva čeští tenisté dnes hrají o osmifinále. Jiřího Veselého čeká třicátý nasazený Tommy Paul, s nímž má zápornou bilanci 1:2. Jediná výhra nad Američanem ale přišla právě ve Wimbledonu, v posledním kole kvalifikace roku 2019.

Jirkův komentář: „Je nepříjemný na každém povrchu, hraje velice inteligentní tenis. Budu muset podávat, mít převahu, tlak. A nenechat ho tvořit. Vždycky jsme sváděli těžké boje, a jak jsem mu povolil převzít iniciativu, špatně se mi z toho dostávalo.“ Zápas je na programu jako třetí v pořadí na kurtu číslo 3, takže někdy během odpoledne.

Zprávy ze dne 30. června 2022

Rafael Nadal
30. června 2022 · 21:08

Rafael Nadal dal Ričardasovi Berankisovi z Litvy čuchnout jen ve třetí sadě a po výhře 6:4, 6:4, 4:6 a 6:3 je ve třetím kole.

30. června 2022 · 21:05
Důležitý moment
Karolína Plíšková
30. června 2022 · 20:17

Na Roland Garros ji ve 2. kole vyřadila domácí Francouzka Leolia Jeanjeanová, až 227. tenistka WTA Tour. Ve Wimbledonu udělala stejnou zkušenost. Druhé kolo, domácí Britka Katie Boulterová (118. na WTA) a opět krach (6:3, 6:7 (4), 4:6). Karolína Plíšková, loňská finalistka z Londýna, dostává políček za políčkem. V sezoně, kterou začala zlomeninou zápěstí, se ne a ne chytnout. Proč zatáhli střechu? štvalo Plíškovou. Po konci bude chvíli dělat tetu - rozhovor čtěte ZDE >>>

Vstoupit do diskuze (4)

Doporučujeme

Články z jiných titulů