Kritická situace pro Murrayho? Kyčel může být jeho konec, píší v Anglii | iSport.cz
Pavel Novotný
7. ledna 2018 • 04:56

Kritická situace pro Murrayho? Kyčel může být jeho konec, píší v Anglii

Reklama
TOP VIDEA
Třinec - Plzeň: Gól roku? Roth namíchal parádu, Chmielewski doklepl, 3:3 Třinec - Plzeň: Gól roku? Roth namíchal parádu, Chmielewski doklepl, 3:3
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

V lednu se chtěl vrátit na kurty. Plánoval si, že na Australian Open začne opět jeho cesta na vrchol. Problémy s kyčlí však Andymu Murraymu vystavily další stopku. Ani po více jak půl roce není schopen hrát a čím dál tím častěji se objevují názory, že zdravotní problémy můžou být začátkem konce jeho veleúspěšné kariéry.Listopadová exhibice doma v Glasgow s Rogerem Federerem a lednová v Abú Zabí proti Kevinu Andersonovi měly být ochutnávkou před ostrým Murrayho startem sezony v Brisbane. A především na Australian Open.

Zdravotní problémy třicetiletého tenisty jsou však mnohem vážnější, než se na první pohled mohlo zdát. A to dokonce do takové míry, že řada expertů v nich vidí postupný Murrayho odchod ze světové špičky i tenisu vůbec.

Když se Andy Murray po loňském Wimbledonu rozhodl kvůli problémům s bokem, respektive kyčlí, pro konzervativní léčbu, vše se zdálo být jen otázkou času. Bolest však neustupovala. Zjevně kulhající Murray sice s úsměvem odehrál listopadovou exhibici s Federerem, ale už tehdy bylo jasné, že může jít o mnohem větší komplikace, než se mohlo zpočátku zdát.

Andy Murray

To se také o pár dní později potvrdilo. "Bohužel letos v Melbourne hrát nebudu, nejsem na zápasy připravený. Letím domů a zvážím všechny možnosti," přiznal bývalý svěřenec Ivana Lendla. Další alternativou je tak operativní zákrok, kterému se snažil Murray vyhnout. Ani to mu však podle řady názorů k návratu mezi nejlepší pomoci nemusí.

"Pro Andyho to bude velmi těžká cesta zpět. Musí poctivě zvážit všechny možnosti, které má. Problémy s kyčlí jsou zvlášť v tenise velmi závažné. O to více, že Murray hraje opravdu na špičkové úrovni. Bude hodně záležet na dalších vyšetřeních, v krajním případě bude Murray potřebovat výměnu kyčelního kloubu," řekl pro BBC bývalý osmdesátý hráč světa Andrew Castle, který dnes pracuje jako televizní komentátor a expert.

Ani další jeho slova nevěstí pro Murrayho kariéru nic dobrého. "Můžete být jinak zcela zdravotně v pořádku, ale pokud máte problémy s kyčlí, je to zlé. Kyčel je centrálním bodem pro váš pohyb, je jednou z nejdůležitějších součástí těla. Pokud bude potřeba operace, nevěřím tomu, že se Andy bude schopen dostat na úroveň, na které byl dřív."

SESTŘIH: Nečekaný konec Murrayho! Nestačil na 90. hráče světa Thompsona
1080p 720p 360p

Haas: Andy si nemůže dovolit udělat chybu

Velké zkušenosti s tímto typem zranění má i bývalý druhý hráč planety Tommy Haas, který se po operaci kyčle dokázal vrátit na jedenácté místo světa. "Bylo to v roce 2010 a mně bylo 32. Věděl jsem, že operace musí proběhnout perfektně, a když to tak bude, tak budu potřebovat dokonalou rehabilitaci a že si nemůžu dovolit žádné chyby. Jinak hrozil okamžitý konec kariéry," vzpomíná německý tenista.

"Je otázkou, jak to bude u Andyho. Nevím, jak moc vážné jsou jeho problémy a jak rychle bude probíhat případná rehabilitace. Jedno je jisté. Pokud má ale Andy bolesti, není co řešit," dodává Haas.

Ani dlouhá pauza však nemusí být podle Haase pro Murrayho konečnou. "Je možné, že bude muset odepsat celou sezonu 2018, možná ještě déle. Ale může se mu to v konečném důsledku vyplatit. Při jeho návratu mu bude řekněme 32, ale může se cítit daleko lépe než dnes. Jen se podívejte na jiné hráče, co dokázali po svých třicátých narozeninách.“

Andy Murray odložil po půlroční zdravotní pauze vstup do sezony.

Už tolik optimistický není bývalý Murrayho trenér Miles Maclagan, který skotského tenistu vedl dva a půl roku. "Může to být začátek konce Andyho kariéry. Je to možné. Je jasné, že situace je velmi vážná. Murray vsadil na to, že mu pomůže konzervativní léčba. To se nestalo. Teď mu nezbývá nic jiného než operace. Musíme doufat," říká třiačtyřicetiletý kouč.

"Podle mě problémy začaly na loňském French Open. Andy zkusil bolest překonat, ale na trávě se všechno ještě zhoršilo," dodává Maclagan.

Že má do pohody daleko, přiznal nedávno i sám Murray. „Bylo by krásné být zase světovou jedničkou a hrát na nejvyšší možné úrovni, ale právě teď chci, abych byl schopen vůbec na kurtu bojovat naplno. Vím, že nehraju dobře, moje hra postrádá kvalitu. Doufám, že budu aspoň tak dobrý, abych porážel hráče kolem 30. či 40. místa na světě. Už tak to pro mě bude těžký úkol," říkal trojnásobný grandslamový šampion.

Témata:  sport, tenis, Andy Murray
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud